Bayer İlaçları › NEBIDO 250 mg/ml flakon 4 ml › KT › Nasıl Kullanılır

NEBIDO 250 mg/ml flakon 4 ml Nasıl Kullanılır

Testosteron Undekanoat }

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları > Androjenler > Testosteron Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti. | Güncelleme : 26 April  2016

 • NEBIDO nasıl kullanılır?

  Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

  Doktorunuz hastalığınıza bağlı olarak ilacınızın dozunu belirleyecek ve size uygulayacaktır. NEBIDO, 10-14 hafta aralıklarla uygulanır. Bu, kandaki testosteron birikimine yol açmadan yeterli testosteron düzeylerini korumak için yeterlidir.

  NEBIDO kesinlikle kas içi (intramüsküler) enjeksiyon içindir. Bir kan damarına enjekte edilmemek için özel dikkat gösterilecektir.

  Tedavi başlangıcı:

  Doktorunuz testosteron düzeylerinin doğru düzeyde olduğundan emin olmak üzere tedavi başlangıcında ve erken dönemlerinde testosteron değerlerinizi düzenli olarak ölçecektir. Doktorunuz, gerekli testosteron düzeyine çabucak ulaşmak için yalnızca altı hafta sonra ikinci enjeksiyonu size verebilir. Bu belirtilerinize ve testosteron seviyelerine bağlı olacaktır.

  Doktorunuz testosteron seviyelerini enjeksiyon aralığının sonunda düzenli olarak ölçer. Söz konusu düzey çok düşük ise, size daha sık enjeksiyon uygulama kararı verebilir. Testosteron düzeyleriniz yüksek ise, enjeksiyonların sıklığını azaltabilir. Enjeksiyon randevularınızı atlamayın. Aksi durumda uygun testosteron düzeyi korunamayacaktır.

  NEBIDO'nun etkisinin çok düşük ya da çok fazla olduğunu düşünüyorsanız lütfen doktorunuzla görüşünüz.

  Uygulama yolu ve metodu:

  NEBIDO kas içine uygulanmalıdır. Uygulama son derece yavaş olmalıdır.

  Değişik yaş grupları:

  Çocuklarda kullanım: Çocuklarda ve ergenlerde kullanılmamalıdır. 18 yaş altı erkeklerde

  NEBIDO ile ilgili klinik çalışma yapılmamıştır.

  Testosteron çocuklarda ve ergenlerde erken erkek ikincil cinsellik karakteristiklerinin gelişmesine (maskülinizasyon) neden olmasının yanı sıra, hızlandırılmış büyüme, kemik olgunlaşması (matürasyonu) ve büyümenin durmasına yol açarak nihai boyun kısa olmasına neden olabilir. Yaygın akne beklenmelidir.

  Yaşlılarda kullanımı: Sınırlı sayıda veri yaşlı hastalarda doz ayarlaması gerekmediğine işaret etmektedir.

  Özel kullanım durumları:

  Böbrek/karaciğer yetmezliği: Böbrek veya karaciğer yetmezliği olan erkek hastalarda NEBIDO ile yapılmış çalışma bulunmadığı için, bu hastalarda NEBIDO dikkatli kullanılmalıdır. Geçmişte ya da halihazırda karaciğer tümörü olan hastalarda NEBIDO kullanılmamalıdır.

  Eğer NEBIDO'nun etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

  Kullanmanız gerekenden daha fazla NEBIDO kullandıysanız:

  Yanlışlıkla aşırı doz uygulanması halinde, ilaçla tedavinin sonlandırılması ya da dozunun azaltılması dışında özel bir tedavi önlemi gerekmez.

  Çok fazla NEBIDO uygulanmasının belirtileri:

  • gerginlik

  • sinirlilik

  • kilo artışı

  • uzun süreli veya sık ereksiyonları içerir.

  Bunlardan herhangi birini yaşarsanız, doktorunuza söyleyiniz. Doktorunuz NEBIDO'yu daha az sıklıkta enjekte edecek veya tedaviyi durduracaktır.

  NEBIDO'dan kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

  NEBIDO kullanmayı unutursanız:

  Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

  NEBIDO ile tedavi sonlandırıldığındaki oluşabilecek etkiler

  NEBIDO ile tedavi sonlandırıldığında testosteron eksikliği belirtileri yeniden oluşabilir. Bu ilacın kullanımıyla ilgili başka sorularınız olursa, doktorunuza sorunuz.

 • Doğum Sonrası Depresyonu Doğum Sonrası Depresyonu  Doğum sonrası depresyonu, doğumdan sonra her on kadından biri tarafından tecrübe edilen stresli bir durumdur.
  Lösemi Kan Kanseri Lösemi Kan Kanseri  Lösemi, kan kanseridir ve vücudunun kan oluşturan dokularının hastalanması anlamına gelir. Birçok lösemi türü vardır; bazı lösemi türleri çocuklarda bazıları da yetişkinlerde sık görülür.
  Parkinson Hastalığı Parkinson Hastalığı Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış.
  Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.
  Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Bağırsak kanseri kolon veya rektumda (arka geçit) herhangi bir bölgede ortaya çıkabilir.Kolorektal kanser erken safhalarda teşhis edilmesi halinde daha kolay ve daha başarılı bir şekilde tedavi edilir.

  İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

  Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti.
  Satış Fiyatı 2535.27 TL [ 10 May 2024 ]
  Önceki Satış Fiyatı 2535.27 TL [ 3 May 2024 ]
  Original / JenerikOriginal İlaç
  Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
  Barkodu8699546770076
  Etkin Madde Testosteron Undekanoat
  ATC Kodu G03BA03
  Birim Miktar 250
  Birim Cinsi MG
  Ambalaj Miktarı 1
  Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları > Androjenler > Testosteron
  İthal ( ref. ülke : Almanya ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

  İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

  NEBIDO 250 mg/ml flakon 4 ml Barkodu
  Tarihi İlaç Fiyatı
  10 May 20242,535.27 TL
  3 May 20242,535.27 TL
  26 Apr 20242,535.27 TL
  22 Apr 20242,535.27 TL
  15 Apr 20242,535.27 TL
  5 Apr 20242,535.27 TL
  1 Apr 20242,535.27 TL
  26 Mar 20242,535.27 TL
  2024 / 2008 İlaç Fiyatları