Centurion Pharma İlaçları › TETAQUINTETATUS IMMUNOGLOBULINE 100 IU/ml 250 IU 1 şişe › KT › Kullanmadan Önce

TETAQUINTETATUS IMMUNOGLOBULINE 100 IU/ml 250 IU 1 şişe Kullanmadan Önce

Human Plazma Tetanus }

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > İmmünoglobülinler > Tetanoz İmmunglobülin Centurion Pharma İlaç Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. | Güncelleme : 20 October  2020

2.TETAQUINTETATUS IMMUNOGLOBULINE kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

TETAQUINTETATUS IMMUNOGLOBULINE'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

 • Eğer immünoglobulinlere veya TETAQUİN içeriğindeki herhangi bir bileşene aşırı duyarlıysanız
 • Özellikle, immunoglobülin A eksikliğiniz varsa, kanınızda immunoglobülin A’ya karşı antikorlarınız olabilir. TETAQUİN’in içinde çok az miktarlarda da olsa immünoglobulin A bulunduğu için alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz.
 • TETAQUINTETATUS IMMUNOGLOBULINE'i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

 • Pıhtılaşma bozukluğu şikayetiniz varsa TETAQUİN’i kas içi (intramüsküler) olarak uygulamayınız. Bu durumda TETAQUİN deri altına (subkutan) uygulanmalıdır.
 • Allerjik reaksiyonlar nadir olarak görülür. Ürtiker gibi hafif aşırı duyarlılık reaksiyonları gerekli görüldüğünde alerjiye karşı kullanılan ilaçlar (antihistaminler) ve inflamasyonu önleyen ilaçlar (kortikosteroidler) ile tedavi edilebilir. Ciddi reaksiyonlar durumunda (örn.
  anafilaktik şok) reaksiyondamar içi (intravenöz) [kas içi (intramusküler değil)] yolla uygulanan kortikosteriodler ve adrenalin ile tedavi edilebilir.
 • TETAQUİN immünoglobulin A bulunmayan (IgA yetmezliği) ve immünoglobulin A’ ya karşı antikorları olan kişilerde yoğun aşırı duyarlılık ataklarını (anafilaktik reaksiyon) tetikleyebilir. Önceden kan veya kan ürünleri kullanımı ile aşırı duyarlılık görülen hastalarda da şiddetli alerjik reaksiyon (anafilaktik reaksiyon) ortaya çıkabilir. Eğer IgA yetersizliğiniz ve immünoglobulin A’ ya karşı antikorlarınız varsa veya önceden kan veya kan ürünleri kullanımına allerjik olduğunuz görüldüyse, bu durumda bu ürün sadece çok gerekli ise uygulanmalıdır. Ayrıca, bu durumda TETAQUİN’ in uygulanması doktor tarafından dikkatli gözlem altında yapılmalıdır.
 • TETAQUİN’in uygulanması sırasında bir reaksiyon oluştuğunu hissederseniz, derhal doktorunuza bildiriniz.

  TETAQUINTETATUS IMMUNOGLOBULINE'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

  TETAQUINTETATUS IMMUNOGLOBULINE'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

  Hamilelik

  İlacı kullanmadan önce dokturunuza veya eczacınıza danışınız.

  TETAQUİN’nin gebe kadınlarda kullanımına ilişkin yeterli veri mevcut değildir. TETAQUİN gerekli olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır.

  Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  Emzirme

  İlacı kullanmadan önce dokturunuza veya eczacınıza danışınız.

  TETAQUİN anne sütüne geçmektedir. Ancak TETAQUİN’in tüm dozlarında, emzirilen çocuk üzerinde herhangi bir olumsuz etki öngörülmemektedir. Aksine, anne sütüne geçerek yenidoğana koruyucu antikorların geçmesine katkıda bulunabilir.

  Araç ve makina kullanımı

  Araç ve makina kullanmayı engelleyebilecek türde herhangi bir etkisi bilinmemektedir.

  TETAQUİN’de bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

  TETAQUİN’nin içeriğinde yardımcı madde olarak glisin bulunmaktadır. Bu yardımcı maddeye karşı bir aşırı duyarlılığınız yoksa, bu maddeye bağlı olumsuz bir etki beklenmez.

  Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

 • Reçetesiz satılan ilaçlar da dahil olmak üzere, herhangi bir ilaç kullanıyorsanız ya da yakın zamanda kullandıysanız veya son üç-dört hafta içerisinde aşı olduysanız doktorunuza bildiriniz.
 • TETAQUİN gibi immünoglobulinlerin kullanılması, kızamık, kızamıkçık, kabakulak ve suçiçeği gibi bazı canlı virüs aşılarının etkisini bozabilir. Bu nedenle, bu ilaçları kullandıktan sonra canlı ya da zayıflatılmış virüs aşısını kullanmadan önce 3 aya kadar beklemeniz gerekebilir.

- TETAQUİN ve diğer tıbbi ürünlerin vücuttaki olası etkileşimi ile ilgili hiç bir bilgi bulunmamaktadır.

Eğer reçeteli yada reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Kan testlerine etkileri:

TETAQUİN’i kullandıktan sonra kan testi yaptırırsanız, kan testinizi yapan kişiye ya da tedavinizi düzenleyen doktora bildiriniz.

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa siz veya çocuğunuz için geçerliyse, lütfen doktorunuza danışın.

Doğum Sonrası Depresyonu Doğum Sonrası Depresyonu  Doğum sonrası depresyonu, doğumdan sonra her on kadından biri tarafından tecrübe edilen stresli bir durumdur.
Astım Astım  Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.
Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Bağırsak kanseri kolon veya rektumda (arka geçit) herhangi bir bölgede ortaya çıkabilir.Kolorektal kanser erken safhalarda teşhis edilmesi halinde daha kolay ve daha başarılı bir şekilde tedavi edilir.
Şizofrenlik Şizofrenlik Şizofrenliğin psikiatrik teşhisi hakkında çok fazla anlaşmazlık vardır. Bu sayfadaki bilgiler, şizofrenliğin teşhisi, nedenleri ve tedavisi hakkındaki faklı teoriler hakkında bilgi verecektir.
Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmesini takip eden birkaç gün içinde, hiçkimse hasarin ne kadar olacagini tahmin edemez. Buradaki sorun, omuriligin herhangi bir zedelenmesinden hemen sonra, bir omurilik sokunun olusmasidir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Centurion Pharma İlaç Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.
Geri Ödeme KoduA10385
Satış Fiyatı 408.72 TL [ 20 Oct 2020 ]
Önceki Satış Fiyatı 408.72 TL [ 13 Oct 2020 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuMor Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699823980778
Etkin Madde Human Plazma Tetanus
ATC Kodu J06BB02
Birim Miktar 250
Birim Cinsi IU
Ambalaj Miktarı 1
Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > İmmünoglobülinler > Tetanoz İmmunglobülin
İthal ( ref. ülke : Hollanda ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

TETAQUINTETATUS IMMUNOGLOBULINE 100 IU/ml 250 IU 1 şişe Barkodu
Tarihi İlaç Fiyatı
20 Oct 2020408.72 TL
13 Oct 2020408.72 TL
6 Oct 2020387.57 TL
25 Sep 2020387.57 TL
18 Sep 2020388.07 TL
11 Sep 2020388.07 TL
7 Sep 2020382.89 TL
28 Aug 2020382.89 TL
2020 / 2008 İlaç Fiyatları