Liba İlaçları › OCUBRAX 5 ml oft. sol. › KT › Yan Etkileri

OCUBRAX 5 ml oft. sol. Yan Etkileri

Diklofenak + Tobramisin }

Duyu Organları > Antienflamatuar ve Antienfektif İlaçlar Liba Laboratuarları A.Ş. | Güncelleme : 30 December  1899

4.Olası yan etkiler nelerdir ?

Tüm ilaçlar gibi OCUBRAX’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Bu tıbbi ürün koruyucu olarak tiomersal içermektedir, dolayısıyla duyarlılık reaksiyonları ortaya çıkabilir.

Diklofenak sodyumun da dahil olduğu, iltihap giderici ajanlar içeren göz damlalarının kullanımı sırasında görmeyi etkileyecek ciddi istenmeyen etkiler çok seyrek olarak meydana gelebilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, OCUBRAX'ı kullanmayı durdurun ve DERHAL doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

• Nefes darlığı,

• Astım benzeri durum.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise sizin OCUBRAX'a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

• Tahriş,

• Yanma,

• Göz yaşarması,

• Yabancı cisim hissi.

Bunlar OCUBRAX'ın hafif yan etkileridir.

Bunların hepsi seyrek gözlenen hafif ve geçici etkilerdir, tedavinin kesilmesinden sonra kaybolur.

Zor bir göz cerrahisi geçirmiş, kornea (gözün ön yüzeyi) duyarlılığı kaybolmuş, kornea yüzeyi hasarlı olan, şeker hastalığı olan, romatizmaya bağlı eklem ağrıları olan veya yüzeyel göz hastalığı bulunan ve kısa bir süre içerisinde birden çok yüz cerrahisi geçirmiş olan hastalarda göz için tehdit oluşturabilen kornea (gözün ön yüzeyi) yan etkilerinin görülme riski daha yüksek olabileceğinden bu tür iltihap giderici göz ilaçları dikkatle kullanılmalıdır.

Yan etkilerin raporlanması

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi“ ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)‘ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edilnilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Doğum Sonrası Depresyonu Doğum Sonrası Depresyonu  Doğum sonrası depresyonu, doğumdan sonra her on kadından biri tarafından tecrübe edilen stresli bir durumdur.
HIV ve Aids HIV ve Aids  HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
Asperger Sendromu Asperger Sendromu Asperger sendromu, otistik gurubun bir bölümü olan bir özürdür. Bu genelde, gurubun daha ”yüksek” tarafında yer aldığı düşünülen kişilere uygun bir tanıdır.
Dış Gebelik Dış Gebelik Dış gebelik, her 100 gebelikten birini etkileyen, sık görülen ve ölüme sebep olabilecek bir durumdur. Bu, döllenen yumurta, rahimin dışına yerleşirse, oluşan bir durumdur. Gebelik ilerledikçe, ağrıya ve kanamalara sebep olur.
En Yaygın Alerji Türleri En Yaygın Alerji Türleri Bağışıklık sistemi, polen, arı zehiri veya evcil hayvan gibi yabancı bir maddeye veya çoğu insanda reaksiyona neden olmayan bir yiyeceğe tepki gösterdiğinde alerjiler meydana gelir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Liba Laboratuarları A.Ş.
Satış Fiyatı 50.95 TL [ 19 Dec 2022 ]
Önceki Satış Fiyatı 50.95 TL [ 15 Dec 2022 ]
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699510611701
Etkin Madde Diklofenak + Tobramisin
ATC Kodu S01CC01
Birim Miktar 0.3
Birim Cinsi ML
Ambalaj Miktarı 5
Duyu Organları > Antienflamatuar ve Antienfektif İlaçlar
İthal ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

OCUBRAX 5 ml oft. sol. Barkodu
Tarihi İlaç Fiyatı
19 Dec 202250.95 TL
15 Dec 202250.95 TL
12 Dec 202237.29 TL
2 Dec 202237.29 TL
28 Nov 202237.29 TL
18 Nov 202237.29 TL
14 Nov 202237.29 TL
7 Nov 202237.29 TL
2024 / 2008 İlaç Fiyatları