Toprak İlaçları › KLAVUPEN BID 1000 mg 10 film tablet › KT › Kullanmadan Önce

KLAVUPEN BID 1000 mg 10 film tablet Kullanmadan Önce

Amoksisilin + Klavulanik Asit }

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > Penisilinler > Amoksisilin ve Klavulanik Asit Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. | Güncelleme : 11 January  2021

2.KLAVUPEN BID kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

KLAVUPEN BID'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer,

• Beta-laktam antibiyotiklerine (penisilin ve sefalosporinler gibi) karşı aşırı duyarlı (alerjik) iseniz

• Geçmişte KLAVUPEN veya penisilin tedavisine bağlı sarılık/karaciğer yetmezliği geçirdiyseniz.

KLAVUPEN BID'i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

• Eğer, geçmişte, penisilin, sefalosporin ve diğer alerjeıılere karşı aşırı duyarlılık hikayeniz varsa bunu mutlaka doktorunuza söylemelisiniz.

• Lğcr, enfeksiyöz ınononükleaza (bir enfeksiyon hastalığı) ilişkin bir şüpheniz varsa, (KLAVUPEN kullantmını takiben görülen kızamık benzeri döküntü enfeksiyon monoınikleaz ile ilişkili olabilir)

• KLAVUPEN 'i doktorunuzun tavsiye ettiği sUre boyunca kullanınız. Uzun süreli kullanımı zamanla KLAVUPEN’den etkilenmeyen organizmaların aşırı çoğalmasına neden olur (öm; mantar).

• KLAVUPEN uygulanan bazı hastalarda kanama ve pihtıluşına süresinde uzama rapor edilmiştir. Eğer kanın pıhtılaşmasını önleyen bir ilaç ile birlikte kullanacaksanız uygun şekilde izlenmeniz gerekir.

• Eğer karaciğer yetmezliğiniz varsa,

• Seyrek olarak şiddetli olabilen, genellikle geriye dönüşlü safra kanallarından atılım bo/.ukluğuııa bağlı sarılık bildirilmiştir, Tedavi sona etmesinden soıua 6 haftaya kadar belirti ve semptomları görünmeyebilir.

• Eğer böbrek yetmezliğiniz varsa, alacağınız doz böbrek yetmezliğinin şiddetine göre ayarlanmalıdır.

■ Çıkan idrar mikları azalmış hastalarda kristalüri (kum dökmek) görülmüştür. Bu durumu azaltmak için uygun miktar sıvı alınmalıdır.

Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza

danışınız.

KLAVUPEN BID'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

KLAVUPEN mide ve bağırsak rahatsızlıkları olasılığını cn aza indirmek için yemek

başlangıcında alınmalıdır.

Hamilelik

İha kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Doktorunuz tarafından gerekli görülmediği takdirde, gebelik esnasında özellikle gebeliğin ilk üç

ayında kullanmayınız.

Emzirme

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza dantştmz.

KLAVUPEN'iıt iki etkin maddesi de aııııe sütüne geçer. Dolayısıyla emzirilen bebeklerde ishal vc mukoz mcmbranlarda mantar enfeksiyonu görülme olasılığı vardır, bu nedenle emzirmeyi kesmeniz gerekebilir. Doktorunuz emzirme döneminde amoksisilin/kiavulaııik asidin sizin için doğru bir tercih olup olmadığı konusunda karar verecektir.

Araç ve makiı: e kullanımı

KLAVUPEN aleıjik reaksiyonlar, sersemlik hali havale gibi istenmeyen etkilere neden olabilir. Bu etkiler sizde oluşursa, etkiler geçene kadar araç ve makine kullanmayınız.

KLAVUPEN BID'in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

içeriğindeki propilen glikol, alkol benzeri semptomlara neden olabilen maddedir. Ancak dozu nedeniyle heriıangi bir uyarı gerekmemektedir.

Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

• KLAVUPEN ile birlikle allopurinol (gut için kullanılır) alıyorsanız; aleıjik deri reaksiyonu gelişme olasılığınız artabilir.

• Probenesid alıyorsanız (gut için kullanılır); doktorunuz KLAVUPEN dozunu ayarlama kararı verebilir.

• KLAVUPEN’le birlikte pıhtılaşmayı önlemeye yardım eden ilaçlar (varfarin gibi) alıyorsanız fazladan kan testleri yaptırmanız gerekebilir.

• KLAVUPEN metotreksatın (kanser ya da romatizma hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaç) etki gösterme biçimini etkileyebilir.

Eğer reçeteli ya da t'eçetesiz herhangi bir ilacı çıt anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmeleri  Omurilik zedelenmesini takip eden birkaç gün içinde, hiçkimse hasarin ne kadar olacagini tahmin edemez. Buradaki sorun, omuriligin herhangi bir zedelenmesinden hemen sonra, bir omurilik sokunun olusmasidir.
HIV ve Aids HIV ve Aids  HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
Asperger Sendromu Asperger Sendromu Asperger sendromu, otistik gurubun bir bölümü olan bir özürdür. Bu genelde, gurubun daha ”yüksek” tarafında yer aldığı düşünülen kişilere uygun bir tanıdır.
Ağız Kanseri Ağız Kanseri Ağız kanserinin en yaygın türleri, dudak, dil, dişetidir. Nadiren yanak içi veya damak bölgelerini de içine alır.
Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Bağırsak kanseri kolon veya rektumda (arka geçit) herhangi bir bölgede ortaya çıkabilir.Kolorektal kanser erken safhalarda teşhis edilmesi halinde daha kolay ve daha başarılı bir şekilde tedavi edilir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Satış Fiyatı 19.08 TL [ 11 Jan 2021 ]
Önceki Satış Fiyatı 19.08 TL [ 4 Jan 2021 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699622090661
Etkin Madde Amoksisilin + Klavulanik Asit
ATC Kodu J01CR02
Birim Miktar 875+125
Birim Cinsi MG
Ambalaj Miktarı 10
Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > Penisilinler > Amoksisilin ve Klavulanik Asit
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

KLAVUPEN BID 1000 mg 10 film tablet Barkodu
Tarihi İlaç Fiyatı
11 Jan 202119.08 TL
4 Jan 202119.08 TL
2021 / 2008 İlaç Fiyatları