Berk İlaçları › HUMAN ALBUMIN %20 BERK 50 ml › İP › Uyarılar

HUMAN ALBUMIN %20 BERK 50 ml Uyarılar

Berk İlaç İthalat ve Pazarlama A.Ş | Güncelleme :5 Ağustos  2022

Hamilelik ve laktasyon: Hamilelik ve emzirmede human albumin ürünün güvenliği kontrollü klinik deneyler ile tesbit edilmemiştir. Hayvan deneyleri, ürünün güvenirliliği için yeterli değildir. Human Albumin insan plazmasının fizyolojik bir maddesidir. Endikasyon zorunluluğu varsa gebelik ve laktasyonda kullanılabilir. Dikkatle ve kontrol altında kullanılmalıdır. Virüs güvenliği: İnsan kanı veya plazmasından hazırlanan ilaçlar veya kan ürünleri uygulandığı zaman, enfeksiyon ajanlarının geçmesi nedeniyle oluşan enfeksiyon hastalıkları tamamen önlenemez. Bu aynı zamanda bugüne kadar bilinmeyen yapıda olan patojenler içinde geçerlidir. Günümüzde parvovirüs B 19 gibi bazı virüslerin özellikle giderilmesi veya inaktive edilmesi zordur. Parvovirüs B 19 en ciddi olarak seronegatif hamile kadınları veya immün yetmezlikli kişileri etkileyebilir. Enfeksiyon ajanlarının geçme riskini azaltmak için vericiler ve bağışların seçiminde çok sıkı kontroller uygulanmaktadır. Buna ek olarak Human Albumin Behring %20 üretim prosesine virüs giderici ve/veya inaktive edici işlemler dahil edilmektedir: - Human Albumin Behring %20, HIV-1,HIV-2, HCV antikorları için HBs antijenleri için negatif olarak test edilen plazma bağışlarından hazırlanmıştır.Plazma içindeki ALT (GPT) düzeyleri de normal değerlerin iki mislinden daha yüksek olmaması gerekmektedir. - Ek olarak, plazma havuzu HIV-1,HIV-2,HCV antikorları ve HBs antijenleri için test edilmiştir. Daha sonra plazma havuzu sadece eğer sonuçlar negatif ise ileri proseslerde kullanılmıştır. - Human Albumin Behring % 20 üretim prosesinde virüslerin eliminasyonu/ inaktivasyonu yönünde katkıda bulunacak çeşitli aşamalar vardır.Virüs inaktivasyonu için çözeltiye, 10 saat süre ile 600C ısı uygulanmıştır. İnsan kanı veya plazmasından elde edilen ürünleri sürekli kullanan hastalara hepatit aşı uygulaması uygundur.

Sırt Ağrısı Sırt Ağrısı
Sırt ağrısı birden bire ortaya çıkıp şiddetli (akut) olabilir veya zamanla gelişip daha uzun süreli sorunlara (kronik) neden olabilir.
Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı
Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.
Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmeleri
Omurilik zedelenmesini takip eden birkaç gün içinde, hiçkimse hasarin ne kadar olacagini tahmin edemez. Buradaki sorun, omuriligin herhangi bir zedelenmesinden hemen sonra, bir omurilik sokunun olusmasidir.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Berk İlaç İthalat ve Pazarlama A.Ş
Geri Ödeme KoduA03666
Satış Fiyatı905.13 TL [ 5 Ağustos 2022 ]
Önceki Satış Fiyatı905.13 TL [ 1 Ağustos 2022 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuMor Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699686690012
Etkin Madde Human Albumin
ATC Kodu B05AA01
Kan ve Kan Yapıcı Organlar > Kan ve Kan Ürünleri > Albumin
İthal ( ref. ülke : Fransa ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
ALBIOMIN 8682109319805 1,326.22TL
ALBUMAN 8681735980052 1,993.13TL
ALBUMINAR 8699738980030
Diğer Eşdeğer İlaçlar