› › › Kullanmadan Önce

ZYDENA 100 Mg Film tablet Kullanmadan Önce

 }

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

2.ZYDENA kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

ZYDENA'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

 • Cinsel aktivite kalbinize ekstra bir zorlama yapar; bu yüzden sertleşme problemi için bu ilacı kullanmadan önce kalp ve damarlarınız hekiminiz tarafından değerlendirilmelidir. ZYDENA dahil olmak üzere, sertleşme tedavisinde kullanılan diğer ilaçlar kalp ve damar hastalığı nedeniyle cinsel aktivite önerilmeyen hastalarda önerilmez.
 • Kalp rahatsızlığı olanlar ve kan basıncı kontrolü ciddi bir şekilde bozulmuş hastalar ZYDENA nın dahil olduğu damar genişletici ilaçlan kullanmamalıdır.
 • Klinik çalışmalarda, 4 saatten daha uzun süren peniste sertleşme vakası bildirilmemiştir. Fakat 4 saatten daha uzun süren peniste sertleşme ve 6 saatten fazla devam eden ağrılı sertleşme durumu bu ilaç grubunda yer alan diğer tedavilerle nadiren gözlenmiştir. 4 saatten daha uzun süren peniste sertleşme ve süresi 6 saatten fazla devam eden ağrılı sertleşme durumunda derhal doktorunuza bildiriniz. Tedavi edilmediği takdirde, kalıcı doku hasarı ve kalıcı sertleşme kaybı oluşabilir.
 • ZYDENA, kalp yetmezliğinin tedavisinde kullanılan çeşitli ilaçlarla (gliseril trinitrat, izosorbid mononitrat, izosorbid dinitrat dil altı tableti, tablet, sprey, flaster) birlikte alınmamalıdır, çünkü ZYDENA tansiyon düşürücü etkileri artırabilir.
 • Eğer;

  UdenafıTe veya ZYDENA’nm herhangi bir bileşenine aşırı duyarlıysanız (alerjik) Gebe iseniz

  Ağır bir karaciğer, böbrek veya kalp sorununuz varsa

  Kısa bir süre önce felç veya kalp krizi geçirdiyseniz ya da tansiyonunuz düşükse Retinitis pigmentosa gibi az görülen belirli bir kalıtsal göz hastalığınız varsa Altta yatan kalp-damar hastalığı (ciddi kalp yetmezliği) nedeniyle cinsel aktivite önerilmiyorsa,

  Ciddi bir kalp rahatsızlığına bağlı göğüs ağrısı (angina pectoris) ya da kalp yetmezliğinin tedavisinde kullanılan çeşitli ilaçlardan (gliseril trinitrat, izosorbid mononitrat, izosorbid dinitrat) birini çeşitli formlarda (dil altı tableti, tablet, sprey, flaster) düzenli veya aralıklı olarak kullanıyorsanız

  Non-Arteritik Anterior İskemik Optik Nöropati (NAİON) olarak bilinen ve ani görme kaybına yol açabilen ciddi bir göz hastalığınız varsa

  Kalp ritminizde bir bozulma varsa veya kalp ritminizde değişikliğe yol açan bir ilaç (konjenital uzun QT sendromu veya QT’yi uzatan ilaç) kullanıyorsanız,

  Ritonavir ve İndinavir (AIDS tedavisinde kullanılan ilaçlar) kullanıyorsanız Pulmoner arteriyel hipertansiyon (kalpden akciğerlere giden damarda tansiyon artışı) tedavisi için Riociguat kullanıyorsanız,

  18 yaşından küçükseniz,

  ZYDENA kullanıyorsanız aynı anda başka erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) ilaçlarını birlikte kullanmamalısınız.

  Eğer;

  -    Penisinizde yapısal bir bozukluk varsa doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

  -    Duymanızda ani bir azalma veya sağırlık yaşarsanız ZYDENA kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz.

  Son 6 ayda inme, beyin kanaması veya kalp krizi geçirmişseniz ZYDENA kullanmayınız. Bu hastalıkları daha önceden geçirmişseniz ZYDENA kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

  Karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa ZYDENA’yı hekiminizin kontrolünde kullanmalısınız. Ciddi karaciğer veya orta şiddetli böbrek hastalığında ise kullanmayınız.

  Şeker hastalığına bağlı görme problemi gelişmişse doktorunuzu bilgilendiriniz.

  -    Kontrol altında olmayan bir şeker hastalığınız mevcutsa ZYDENA’yı dikkatli kullanınız.

  -    Midedeki yiyeceklerin yutak borusuna kaçma durumu söz konusuysa doktorunuzu bilgilendiriniz.

  -    ZYDENA’nın geçici olarak tansiyonunuzu (kan basıncınızı) düşürücü etkileri olabilir. Çoğu kimsede bu durumun ilgili sonuçlan azdır ya da hiç yoktur. Ancak özellikle tansiyon düşüşlerine hassas, kalp damarlannda tıkanma ile veya vücudun tansiyonunun (kan basıncının) kontrolünde ciddi bozulma ile kendini gösteren nadir hastalıkları olan kişilerde cinsel aktiviteye eşlik edecek bu etkilerin doktor tarafından değerlendirilmesi gerekir.

  -    Yaşlı ve kan akışkanlığı azalmış hastaların göz damarlannda tıkanıklık riski artmaktadır.

  -    4 saatten daha uzun süren peniste sertleşme ve süresi 6 saatten fazla devam eden ağnlı sertleşmeye yol açabilecek durumlar mevcutsa (kansızlık ile seyreden orak hücreli anemi, bir kan hastalığı olan lösemi) doktorunuza bildiriniz.

  Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

  ZYDENA'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

  ZYDENA aç ya da tok kamına alınabilir.

  Greyfurt suyu ile birlikte alınmamalıdır.

  Fazla alkol alınması, sertleşme yeteneğini geçici olarak azaltabilir. İlacınızdan maksimum fayda sağlamak için, cinsel aktiviteden önce fazla miktarda alkol tüketmeyiniz.

  Hamilelik

  ZYDENA kadınların kullanımı için değildir.

  ZYDENA gebelikte kullanılmamalıdır.

  Emzirme

  ZYDENA kadınların kullanımı için değildir, bu yüzden kadınlarda kullanılmamalıdır.

  Araç ve makina kullanımı

  ZYDENA baş dönmesine neden olabilir ve görmeyi geçici olarak etkileyebilir. Taşıt veya makine kullanmadan önce ZYDENA’ya karşı nasıl bir reaksiyon gösterdiğinizi bilmeniz gerekir.

  ZYDENA’nm içeriğinde yer alan yardımcı maddelerden sunset yellow FCF aleıjik reaksiyonlara sebep olabilir.

  ZYDENA’nm içeriğinde laktoz yer almaktadır. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı intoleransınız olduğu söylenmişse bu tıbbi ürünü almadan önce doktorunuzla temasa geçiniz.

  Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

  • ZYDENA, kalp hastalığı tedavisinde kullanılan gliseril trinitrat, izosorbid mononitrat, izosorbid dinitrat gibi ilaçların tansiyon düşürücü etkilerini artırmaktadır. Bu nedenle ZYDENA, söz konusu ilaçlar ile birlikte alınmamalıdır.

 • ZYDENA, alfa blokerler olarak bilinen ve hem yüksek tansiyon hem de selim prostat büyümesinin tedavisinde kullanılan çeşitli ilaçların (doksazosin gibi) tansiyon düşürücü etkilerini artırmaktadır. Bir hekimin onayı alınmadan ZYDENA, söz konusu ilaçlar ile birlikte kullanılmamalıdır.
 • • ZYDENA, yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan çeşitli ilaçlar (amlodipin, doksazosin) ile beraber alınacaksa, olası bir tansiyon düşüklüğüne karşı uyanık olunmalıdır.

 • Rifampisin (verem tedavisinde kullanılan bir ilaç), ketokonazol ve itrakonazol (mantar enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar), eritromisin (bir antibiyotik), ritonavir ve sakinavir (AIDS tedavisinde kullanılan ilaçlar) ve greyfurt suyu ZYDENA’nm vücuttaki etkisini artırabilmektedir. Bu nedenle ZYDENA, söz konusu ilaçlar ve greyfurt suyu ile birlikte alınmamalıdır.
 • ZYDENA, sertleşme bozukluğu tedavisinde kullanımı önerilen diğer ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.
 • Sara tedavisinde kullanılan ilaçlar (karbamazepin, fenitoin, fenobarbital), deksametazon gibi ağrı ve yangı giderici ilaçlarla birlikte kullanımında dikkatli olunmalıdır.
 • ZYDENA, akciğer damarlarındaki yüksek kan basıncını düşüren ilaçların (riociguat) tansiyon düşürücü etkilerini artırabileceğinden birlikte kullanılmamalıdır.

Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmeleri  Omurilik zedelenmesini takip eden birkaç gün içinde, hiçkimse hasarin ne kadar olacagini tahmin edemez. Buradaki sorun, omuriligin herhangi bir zedelenmesinden hemen sonra, bir omurilik sokunun olusmasidir.
Doğum Sonrası Depresyonu Doğum Sonrası Depresyonu  Doğum sonrası depresyonu, doğumdan sonra her on kadından biri tarafından tecrübe edilen stresli bir durumdur.
İnme İnme İnme, beynin hasar görmesinin sonucudur. Bu hasar, beynin bir kısmındaki ya bir kanama ya da akut kan eksikliği nedeniyle o kısmın geçici ya da kalıcı olarak işlevini yapamamasına yol açar.
Asperger Sendromu Asperger Sendromu Asperger sendromu, otistik gurubun bir bölümü olan bir özürdür. Bu genelde, gurubun daha ”yüksek” tarafında yer aldığı düşünülen kişilere uygun bir tanıdır.
Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Bağırsak kanseri kolon veya rektumda (arka geçit) herhangi bir bölgede ortaya çıkabilir.Kolorektal kanser erken safhalarda teşhis edilmesi halinde daha kolay ve daha başarılı bir şekilde tedavi edilir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu
İthal ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları