Neutec Inhaler İlaçları › TIOFIX 18 mcg DISCAIR inhilasyon için toz 60 doz › KT › Kullanmadan Önce

TIOFIX 18 mcg DISCAIR inhilasyon için toz 60 doz Kullanmadan Önce

Tiotropium Bromur Monohidrat }

Solunum Sistemi > Diğer İnhalanlar (solukla içeri çekilen ilaçlar) > Tiotropium Bromür Neutec İlaç San. Tic.A.Ş. | Güncelleme : 6 March  2015

2.TIOFIX kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

TIOFIX'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer;

 • Tiotropiuma veya laktoza karşı alerjik (aşırı duyarlı) iseniz; laktoz içermektedir;
 • Atropine veya ipratropium ya da oksitropium gibi atropin-benzeri maddelere karşı alerjik (aşırı duyarlı) iseniz;
 • On sekiz yaşından küçük iseniz.
 • TIOFIX'i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

 • TİOFIX sizdeki kronik tıkayıcı akciğer hastalığının uzun süreli idame tedavisinde kullanılmak içindir. Ani ortaya çıkan nefes darlığı veya hırıltılı soluma nöbetlerinde
 • _(akut.bronkospazm episodlarıLkurtarma.tedavisiolarak.kul 1 anılmamalıdır.._

 • TİOFİX uygulamasından sonra deride döküntüler, şişlik, kaşıntı, hırıltılı soluma veya nefes alamama gibi ani alerjik olaylar ortaya çıkabilir. Eğer böyle bir durum ortaya çıkarsa, derhal doktorunuza başvurunuz.
 • Dar açılı glokom (göz tansiyonu) hastalığınız varsa ya da prostat veya mesane sorunlan yüzünden idrar yapmada güçlük çekiyorsanız; TİOFİX bu tabloların ağırlaşmasına neden olabilir.
 • TİOFİX gibi inhalasyon (soluma) yoluyla kullanılan ilaçlar, inhalasyondan hemen sonra, göğüste sıkışma, öksürük, hırıltılı soluma, veya nefessiz kalmaya sebep olabilirler. Eğer böyle bir durum ortaya çıkarsa, derhal doktorunuza başvurunuz.
 • Böbreklerinizde sorun varsa, bu sorunun belirtilerini dikkatle izlemelisiniz.
 • İnhalasyon tozunun gözünüze kaçmaması için dikkatli olmalısınız. Bu durum, bir göz hastalığı olan dar açılı glokomun (göz tansiyonu) ortaya çıkmasını kolaylaştırabilir veya eğer böyle bir tablo var ise ağırlaştırabilir. Göz kızarmasıyla birlikte gözde ağrı veya rahatsızlık hissi, bulanık görme, ışıkların etrafında haleler veya renkli görüntüler görme, akut dar açılı glokom belirtileri olabilir. Gözdeki bu belirtilere baş ağrısı, bulantı veya kusma eşlik edebilir. Dar açılı glokom belirtileri ortaya çıkarsa, tiotropium kullanmayı bırakmalı ve hemen bir doktora, tercihen bir göz doktoruna başvurmalısınız.
 • Antikolineıjik ilaçlar ile tedavide gözlenen ağız kuruluğu, uzun dönemde diş çürümelerine sebepölabi 1 irTBülıedelıle^ğıYhijj^ihc^ikkat etmelisiniz!
 • TIOFİX’i günde bir defadan daha sık kullanmayınız.
 • TİOFİX’in doğru bir şekilde nasıl kullanılacağım öğrenmelisiniz.
 • Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa, sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

  TIOFIX'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

  TIOFIX'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

  Hamilelik

  İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  Doktorunuz özel olarak tavsiye etmediği sürece, bu İlacı hamilelik sırasında kullanmamalısınız.

  Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, hemen doktorunuza veya_eczacınıza, danışınız.

  Emzirme

  İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  Doktorunuz özel olarak tavsiye etmediği sürece, bu ilacı emzirme döneminde kullanmamal ısınız.

  Araç ve makina kullanımı

  Baş dönmesi, bulanık görme ve baş ağrısı gibi etkilerin ortaya çıkması, araç ve makine kullanma becerilerini etkileyebilir. Böyle bir durum var ise, araç veya makine kullanma gibi zihin açıklığı gerektiren aktivitelerden kaçınınız.

  TIOFIX'in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

  Tavsiye edilen doz olan günde bir inhalasyon şeklinde alındığında, her doz 12,9783 mg laktoz sağlamaktadır. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı intoleransınız olduğu söylenmişse bu tıbbi ürünü kullanmadan önce doktorunuzla temasa geçiniz.

  Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

  Akciğer hastalığınız için, ipratropium ya da oksitropium gibi benzeri ilaçlar kullanıyorsanız, veya yakınlarda kullanmışsanız, lütfen doktorunuza söyleyiniz.

  TİQFİX, KOAH tedavisinde kullanılan diğer ilaçlar ile birlikte kııllam1dığındaT herhangi, oytü. bir yan etki bildirilmemiştir. İnhalasyon yoluyla kullanılan kurtarıcı ilaçlar (örn. salbutamol), metilksantinler (Örn. teofilin) ve ağızdan yutularak alınan veya inhalasyon yoluyla kullanılan steroidler (örn. prednizolon) bu ilaçlar arasındadır.

  Şizofrenlik Şizofrenlik  Şizofrenliğin psikiatrik teşhisi hakkında çok fazla anlaşmazlık vardır. Bu sayfadaki bilgiler, şizofrenliğin teşhisi, nedenleri ve tedavisi hakkındaki faklı teoriler hakkında bilgi verecektir.
  Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmeleri  Omurilik zedelenmesini takip eden birkaç gün içinde, hiçkimse hasarin ne kadar olacagini tahmin edemez. Buradaki sorun, omuriligin herhangi bir zedelenmesinden hemen sonra, bir omurilik sokunun olusmasidir.
  Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Bağırsak kanseri kolon veya rektumda (arka geçit) herhangi bir bölgede ortaya çıkabilir.Kolorektal kanser erken safhalarda teşhis edilmesi halinde daha kolay ve daha başarılı bir şekilde tedavi edilir.
  Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri Rahim boynu (serviks) kanseri 35 yaş altı kadınlarda görülen vakalarda meme kanserinden sonra ikinci sırayı alır.Serviks kanserinin gelişmesi yıllarca sürebilir.
  Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.

  İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

  Neutec İlaç San. Tic.A.Ş.
  Geri Ödeme KoduA15188
  Satış Fiyatı 224.29 TL [ 14 Jan 2022 ]
  Önceki Satış Fiyatı 224.29 TL [ 10 Jan 2022 ]
  Original / JenerikJenerik İlaç
  Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
  Barkodu8680881555213
  Etkin Madde Tiotropium Bromur Monohidrat
  ATC Kodu R03BB04
  Birim Miktar 18
  Birim Cinsi MCG
  Ambalaj Miktarı 60
  Solunum Sistemi > Diğer İnhalanlar (solukla içeri çekilen ilaçlar) > Tiotropium Bromür
  Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

  İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

  TIOFIX 18 mcg DISCAIR inhilasyon için toz 60 doz Barkodu
  Tarihi İlaç Fiyatı
  14 Jan 2022224.29 TL
  10 Jan 2022224.29 TL
  7 Jan 2022224.29 TL
  5 Jan 2022224.29 TL
  3 Jan 2022224.29 TL
  2022 / 2008 İlaç Fiyatları