İlaçları › TEBOKAN FORT 40 mg 50 tablet › KT › Kullanmadan Önce

TEBOKAN FORT 40 mg 50 tablet Kullanmadan Önce

Ginkgo Biloba Ekstresi }

Sinir Sistemi > Anti Demans İlaçlarAlzheimer İlaçları > Ginkgo Biloba Yeni Firma [ Bilgileri Güncelleniyor ]

2.TEBOKAN FORT kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

TEBOKAN FORT'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

• Bu ilacın içerdiği maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa, pıhtılaşma bozukluğu ile ilgili bir hastalığınız varsa, beyin kanaması geçirdiyseniz veya hamile iseniz.

TEBOKAN FORT'i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

 • -  Beyin ile ilgili kullanım alanlarında TEBOKAN FORT ile tedaviye başlamadan önce, hastalığınızın başka özel bir tedavi gerektiren herhangi bir nedene bağlı olup olmadığı hekim tarafından belirlenmelidir.

 • -  Tedaviye bireysel yanıt öngörülemez.

 • -  Sık görülen baş dönmesi ve kulak çınlaması her zaman bir doktor tarafından belirlenmelidir. Ani işitme kaybı veya bozukluğu olması durumunda mutlaka doktorunuza danışınız.

 • -  Kanamaya eğiliminiz artmışsa ve eş zamanlı pıhtılaşmayı azaltan ilaçlar kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Bazı raporlar, Ginkgo içeren ilaçların kanamaya eğilimi arttırabileceğine işaret etmektedir. Klinik çalışmalarda kan pıhtılaşmasına etkisi ile ilgili herhangi bir kanıt bulunmamaktadır.

 • -   Sara hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

 • -   Cerrahi sonrası kanama riskini artırabileceğinden dolayı, herhangi bir cerrahi girişim öncesinde TEBOKAN FORT kullanımına ara verilmelidir.

 • Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

  TEBOKAN FORT'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

  TEBOKAN FORT, yemeklerle birlikte veya ayrı olarak kullanılabilir.

  Hamilelik

  hacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  TEBOKAN FORT hamile kadınlarda kullanılmamalıdır.

  Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  Emzirme

  hacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  TEBOKAN FORT’un anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziren kadınlarda kullanılmamalıdır.

  Araç ve makina kullanımı

  TEBOKAN FORT’un araç veya makine kullanma becerinizi etkilediğine dair bilgi yoktur.

  TEBOKAN FORT'in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

  TEBOKAN FORT laktoz monohidrat içermektedir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı intoleransınız olduğu söylenmişse bu tıbbi ürünü almadan önce doktorunuzla temasa geçiniz.

  Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

  Kan pıhtılaşmasını azaltan ilaçlarla birlikte kullanıldığında kanama riskinde artışa yol açabileceğinden birlikte kullanımından kaçınınız. Kanı sulandırmak veya kanın pıhtılaşmasını azaltmak için kullanılan ilaçlar (fenprokumon, varfarin, klopidogrel, asetil salisilik asit içeren bazı ilaçlar ve/veya diğer non-steroid antiromatizmal ilaçlar) ile birlikte Ginkgo’nun kullanılması, bu ilaçların etkisini ve kanama riskini artırabilir. Bu nedenle birlikte kullanımdan kaçınılmalıdır.

  TEBOKAN FORT, karaciğer yolu ile etkisiz hale getirilen bazı ilaçların etki gücünü ve/veya etki süresini değiştirebilir. Ancak bu etkileşim konusunda yeterli çalışma mevcut değildir.

  Sara tedavisinde kullanılan ilaçlarla birlikte kullanıldığında nöbetleri uyarma riski nedeniyle birlikte kullanmaktan kaçınınız..

  Buspiron (anksiyete giderici) ile birlikte kullanımından kaçınınız.

  Ginkgo, diyabet hastalarında (şeker hastalarında) insülin düzeylerini düşürebilir. Bu nedenle insülin ve Ginkgo birlikte kullanılacaksa dikkatli olunmalı ve kan şekeri düzeyiniz ile kan şeker artışı veya azalmasına bağlı gözlenen bulguları yakından takip ediniz.

  MAO inibitörleri (depresyon tedavisinde kullanılan bir tedavi grubu) ile birlikte kullanımından kaçınınız..

  Seçici serotonin gerialım inhibitörleri (depresyon tedavisinde kullanılan bir tedavi grubu) birlikte kullanımında dikkatli olunmalıdır.

  Tiyazid diüretikler (tansiyon yüksekliğinde kullanılan bir tedavi grubu) ile birlikte kullanımnda tansiyonunuz yükselebilir, bu açıdan dikkatli kullanınız.

  Aminoglikozidler (çeşitli hastalıklarda kullanılan bir antibiyotik grubu) ile birlikte kullanıldığında işitme kaybınızda ve dengenizde bozulma olabilir, bu yüzden birlikte kullanımında dikkatli olunuz.

  Pankreas Kanseri Pankreas Kanseri  Pankreas karnın alt kısmında yatay şekilde bulunan bir organdır. Sindirime yardımcı olan enzimleri ve kan şekerini yönetmeye yardımcı olan hormonları vücuda dağıtmakla görevlidir.
  Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri  Rahim boynu (serviks) kanseri 35 yaş altı kadınlarda görülen vakalarda meme kanserinden sonra ikinci sırayı alır.Serviks kanserinin gelişmesi yıllarca sürebilir.
  Asperger Sendromu Asperger Sendromu Asperger sendromu, otistik gurubun bir bölümü olan bir özürdür. Bu genelde, gurubun daha ”yüksek” tarafında yer aldığı düşünülen kişilere uygun bir tanıdır.
  Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
  Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.

  İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

  Yeni Firma [ Bilgileri Güncelleniyor ]
  Satış Fiyatı 48.24 TL [ 29 Nov 2021 ]
  Önceki Satış Fiyatı 48.24 TL [ 22 Nov 2021 ]
  Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
  Barkodu8699514017813
  Etkin Madde Ginkgo Biloba Ekstresi
  ATC Kodu N06DX02
  Birim Miktar
  Birim Cinsi
  Ambalaj Miktarı
  Sinir Sistemi > Anti Demans İlaçlarAlzheimer İlaçları > Ginkgo Biloba
  Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

  İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

  TEBOKAN FORT 40 mg 50 tablet Barkodu
  Tarihi İlaç Fiyatı
  29 Nov 202148.24 TL
  22 Nov 202148.24 TL
  12 Nov 202148.24 TL
  8 Nov 202148.24 TL
  1 Nov 202148.24 TL
  22 Oct 202148.24 TL
  15 Oct 202148.24 TL
  8 Oct 202148.24 TL
  2021 / 2008 İlaç Fiyatları