› › › Nedir ve Ne İçin Kullanılır

SOLIAN 200 mg 60 tablet {Sanofi-Synthelabo} Nedir ve Ne İçin Kullanılır

Amisulpirid }

Sinir Sistemi > Antipsikotikler > Amisülpirid Sanofi Synthelabo İlaç A.Ş. [ İptal Firma ] | Güncelleme : 12 October  2012

2.SOLIAN nedir ve ne için kullanılır?

SOLIAN’ın içinde amisülpirid etkin maddesi bulunur. 1 tablet içinde 200 mg etkin madde vardır. 60 ve 90 tablet içeren blister ambalajlarda kullanıma sunulmuştur.

SOLIAN’ın aynca piyasada, bir tablet içinde 400 mg amisülpirid içeren 30 tabletlik formu ile 1 ml’sinde 100 mg amisülpirid içeren, 60 ml’lik oral solüsyon formu da bulunmaktadır.

SOLIAN bir çeşit ruhsal bozukluk (psikoz) durumunda kullanılan ilaçlar grubuna (antipsikotik) dahildir. Beyinde dopamin adlı bir maddenin bağlandığı reseptörleri seçici ve güçlü bir şekilde bloke ederek etkisini gösterir.

SOLIAN, aşağıdaki belirtilen durumların tedavisinde kullanılır:

• İşitsel, görsel ve diğer yanılsamalar, düşünce bozuklukları, huzursuzluk- taşkınlık, sanrı (hezeyan) gibi pozitif denilen belirtilerin ve/veya

• Duygulanım küntleşmesi, duygusal ve sosyal olarak içe kapanma gibi negatif denilen belirtilerin görüldüğü akut ve kronik şizofreni gibi psikiyatrik hastalıklar ve

  • Psikoz adı verilen ruhsal bozukluklar.
  • Şizofrenlik Şizofrenlik  Şizofrenliğin psikiatrik teşhisi hakkında çok fazla anlaşmazlık vardır. Bu sayfadaki bilgiler, şizofrenliğin teşhisi, nedenleri ve tedavisi hakkındaki faklı teoriler hakkında bilgi verecektir.
    Parkinson Hastalığı Parkinson  Hastalığı  Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış.
Asperger Sendromu Asperger Sendromu Asperger sendromu, otistik gurubun bir bölümü olan bir özürdür. Bu genelde, gurubun daha ”yüksek” tarafında yer aldığı düşünülen kişilere uygun bir tanıdır.
Otism Hastalığı Otism Hastalığı Otisim, hayat boyu sürecek, bir kişinin iletişim yeteneğini ve diğer insanlarla olan ilişkileirni etkileyen, zamanla gelişen bir özürdür. Otistik olan çocuk ve yetişkinler, başkalarıyla anlamlı bir şekilde ilişki kurmakta zorluk çekerler.
Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Sanofi Synthelabo İlaç A.Ş. [ İptal Firma ]
Geri Ödeme KoduA07363
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699542010701
Etkin Madde Amisulpirid
ATC Kodu N05AL05
Birim Miktar 200
Birim Cinsi MG
Ambalaj Miktarı 60
Sinir Sistemi > Antipsikotikler > Amisülpirid
İthal ( ref. ülke : Ispanya ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

SOLIAN 200 mg 60 tablet {Sanofi-Synthelabo} Barkodu