Toprak İlaçları › SETIRAL 10 mg 10 film tablet › İP › Formülü

SETIRAL 10 mg 10 film tablet Formülü

Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. | Güncelleme :22 Eylül  2023

Cetirizine 2 HCl, 10 mg
Saman nezlesi gibi allerjik hastalıkların semptomatik tedavisinde ve ürtikerde endikedir.
Böbrek ve karaciğer fonksiyonu bozulmuş hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Parasetamol ayrıca karaciğeri etkileyecek ilaç alan hastalarda da dikkatli kullanılmalıdır. Parasetamole aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.
12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz. Motorlu araç kullanan hastalar dikkatli olmaları hususunda uyarılmalıdır. Kesin gerekli görülmedikçe gebelerde ve laktasyonda kullanılmaz. Alkol ve sedatiflerle birlikte kullanılmaz. Aşırı duyarlılık, baş ağrısı, uyku hali, ajitasyon, ağız kuruluğu ve gastrointestinal bozukluklar yan etkileridir.
Antikolinerjik ajanlar ve afyon kökenli analjeziklerle alındığında parasetamolün gastrointestinal emilimi gecikir. Antiepileptikler, barbitüratlar, trisiklik antidepresanlar ve alkol, parasetamolün plazma yarı ömrünü uzatabilir ve toksisitesi artabilir. Alkol, parasetamolün hepatotoksisitesini artırabilir. Antikonvülsanlar veya oral steroid yapılı kontraseptiflerin kronik kullanımı karaciğer enzimlerini indükler ve parasetamolün terapötik düzeylere ulaşmasını engeller. Oral antikoagülanlar ile parasetamolün birlikte kullanımı; hipoprotrombinemik etkide artış oluşturabilir. Ancak bu etkileşim, kullanım süresine ve dozuna bağlıdır. Gl kanamalara neden olmaz. Kloramfenikol konsantrasyonunu artırabilir.
Erişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda 1x1 tablet/gün dozda Renal yetmezliği olanlarda 1/2 table1/gün dozda kullanılır.

Astım Astım
Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.
Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük
Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır.
Ruh ve Akıl Sağlığımızı Geliştirmek Ruh ve Akıl Sağlığımızı Geliştirmek
İyi akıl ve ruh sağlığı sahip olmaktan ziyade, yaptığınız şeylerdir. Akıl ve ruhsal olarak sağlıklı olmak için kendinize değer vermeli ve kendinizi kabul etmelisiniz.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Satış Fiyatı37.62 TL [ 22 Eylül 2023 ]
Önceki Satış Fiyatı37.62 TL [ 15 Eylül 2023 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699622090104
Etkin Madde Setirizin Hcl
ATC Kodu R06AE07
Solunum Sistemi > Sistemik Antihistaminik İlaçlar > Setirizin
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
CETITEVA 8699638572687
CETITYROL 8699516098384
CETRYN 8699772090344
Diğer Eşdeğer İlaçlar