Ecz.Baxter İlaçları › RESECTISOL 3000 ml(setli) › İP › Uyarılar

RESECTISOL 3000 ml(setli) Uyarılar

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. | Güncelleme :29 Haziran  2012

1- Ağır kalp - akciğer ya da böbrek disfonksiyonu gösteren hastalarda ürolojik irigasyon solüsyonları ihtiyatla kullanılmalıdır. 2- Transüretral prostatektomi sırasında kullanılan irigasyon solüsyonlarının sistemik dolaşıma büyük hacimlerde geçtikleri saptandığından, bu solüsyonlar sistemik ilaçlar olarak kabul edilmelidir. Mannitol içeren sıvıların emilimine bağlı olarak meydana gelen ozmotik diürez, hastanın kalp-akciğer ve böbrek dinamiğini değiştirebilir. 3- Solüsyonda bakteri çoğalmasını ve pirojen oluşumunu önlemek için, solüsyon, torba açıldıktan sonra en kısa zamanda kullanılmalıdır. 4- Solüsyonda koruyucu maddeler bulunmadığından torbada kalan solüsyon tekrar kullanılmamalıdır. 5- Prostatın transüretral rezeksiyonunda irigasyon solüsyonu olarak mannitol kullanılacaksa, özellikle kalp hastalarında kardiyovasküler durum dikkatle değerlendirilmelidir. Prostatik venler aracılığıyla sistemik dolaşıma geçen mannitol solüsyonu ekstrasellüler sıvı hacminin artışına ve konjestif kalp yetmezliğine yol açabilir.

Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı
Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.
Lösemi Kan Kanseri Lösemi Kan Kanseri
Lösemi, kan kanseridir ve vücudunun kan oluşturan dokularının hastalanması anlamına gelir. Birçok lösemi türü vardır; bazı lösemi türleri çocuklarda bazıları da yetişkinlerde sık görülür.
Artrit Artrit
Artrit, oldukça yaygın bir hastalıktır ancak iyi anlaşılamamıştır. Aslında “artrit” tek bir hastalığın adı değildir; eklem ağrısı veya eklem hastalıklarını adlandırmanın gayri resmi yoludur.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
Geri Ödeme KoduA06692
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699556698919
Etkin Madde Mannitol
ATC Kodu B05CX04
Kan ve Kan Yapıcı Organlar > İrrigasyon (Yıkama) Solüsyonları > Mannitol
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
%5 8699828691488 71.10TL
BIOFLEKS 8699788691740 51.72TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar