Ecz.Baxter İlaçları › RESECTISOL 3000 ml(setli) › İP › Uyarılar

RESECTISOL 3000 ml(setli) Uyarılar

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. | Güncelleme :29 Haziran  2012

1- Ağır kalp - akciğer ya da böbrek disfonksiyonu gösteren hastalarda ürolojik irigasyon solüsyonları ihtiyatla kullanılmalıdır. 2- Transüretral prostatektomi sırasında kullanılan irigasyon solüsyonlarının sistemik dolaşıma büyük hacimlerde geçtikleri saptandığından, bu solüsyonlar sistemik ilaçlar olarak kabul edilmelidir. Mannitol içeren sıvıların emilimine bağlı olarak meydana gelen ozmotik diürez, hastanın kalp-akciğer ve böbrek dinamiğini değiştirebilir. 3- Solüsyonda bakteri çoğalmasını ve pirojen oluşumunu önlemek için, solüsyon, torba açıldıktan sonra en kısa zamanda kullanılmalıdır. 4- Solüsyonda koruyucu maddeler bulunmadığından torbada kalan solüsyon tekrar kullanılmamalıdır. 5- Prostatın transüretral rezeksiyonunda irigasyon solüsyonu olarak mannitol kullanılacaksa, özellikle kalp hastalarında kardiyovasküler durum dikkatle değerlendirilmelidir. Prostatik venler aracılığıyla sistemik dolaşıma geçen mannitol solüsyonu ekstrasellüler sıvı hacminin artışına ve konjestif kalp yetmezliğine yol açabilir.

Sırt Ağrısı Sırt Ağrısı
Sırt ağrısı birden bire ortaya çıkıp şiddetli (akut) olabilir veya zamanla gelişip daha uzun süreli sorunlara (kronik) neden olabilir.
Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak
Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmeleri
Omurilik zedelenmesini takip eden birkaç gün içinde, hiçkimse hasarin ne kadar olacagini tahmin edemez. Buradaki sorun, omuriligin herhangi bir zedelenmesinden hemen sonra, bir omurilik sokunun olusmasidir.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
Geri Ödeme KoduA06692
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699556698919
Etkin Madde Mannitol
ATC Kodu B05CX04
Kan ve Kan Yapıcı Organlar > İrrigasyon (Yıkama) Solüsyonları > Mannitol
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
%5 8699828691488 18.06TL
BIOFLEKS 8699788691740 8.21TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar