PARASINUS 30 tablet Kalitatif ve Kantitatif Bilesim
{ Parasetamol + Pseudoephedrine Hcl }
Solunum Sistemi
>
Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları
Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş. | 30 December 1899
1. BEŞERİ TIBBİ ÜRÜNÜN ADI
PARASİNUS 500 mg/30 mg tablet
2. KALİTATİF VE KANTİTATİF BİLEŞİM
Etkin madde
Her bir tablet 500 mg parasetamol ve 30 mg psödoefedrin hidroklorür içerir.
Yardımcı maddeler
Yardımcı maddeler için 6.1'e bakınız.
Astım
Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır. |
İnme
İnme, beynin hasar görmesinin sonucudur. Bu hasar, beynin bir kısmındaki ya bir kanama
ya da akut kan eksikliği nedeniyle o kısmın geçici ya da kalıcı olarak işlevini yapamamasına
yol açar. |
İLAÇ EŞDEĞERLERİ
| Eşdeğer İlaç Adı | Barkodu | İlaç Fiyatı |
|---|---|---|
| ANTIBEKSIN | 8698978570018 | 246.73TL |
| APIREKS | 8699569091868 | 215.56TL |
| ASE-COLD | 8681911570015 | 152.62TL |
| ASPIRIN | 8699546241231 | 375.15TL |
| BENICAL | 8699546095131 | 125.04TL |
| Diğer Eşdeğer İlaçlar |
![]() |
Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır. |
![]() |
Diyabet Hastalığı Diyabet, insülin hormonu ile ilgili problemlerden kaynaklanan bir hastalıktır. |
![]() |
Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır. |
İLAÇ GENEL BİLGİLERİ
Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.
| Satış Fiyatı | 107.63 TL [ 4 May 2026 ] |
| Önceki Satış Fiyatı | 107.63 TL [ 27 Apr 2026 ] |
| Original / Jenerik | Jenerik İlaç |
| Reçete Durumu | Normal Reçeteli bir ilaçdır. |
| Barkodu | 8699828010050 |
| Etkin Madde | Parasetamol + Pseudoephedrine Hcl |
| ATC Kodu | R05X |
| Birim Miktar | |
| Birim Cinsi | |
| Ambalaj Miktarı | 30 |
| Solunum Sistemi > Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları |
| Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. |



