Gensu Pharma İlaçları › LOPROX % 1.5 100 ml şampuan › KT › Yan Etkileri

LOPROX % 1.5 100 ml şampuan Yan Etkileri

Sikloproxolamine Citrate }

Dermatolojik İlaçlar > Topikal Antifungaller > Sikloproxolamine citrate Gensu Pharma İlaç Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi | Güncelleme : 25 February  2015

4.Olası yan etkiler nelerdir ?

Tüm ilaçlar gibi LOPROX’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa LOPROX’ü kullanmayı durdurun ve DERHAL doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

Yüz, ağız ve boğazda şişme, kurdeşen ile birlikte nefes darlığı şeklinde şiddetli aleıjik reaksiyonlar LOPROX ile bu türlü bir reaksiyon görülmemiş olmakla birlikte, her ilaçta olduğu gibi görülmesi mümkündür.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan sizde mevcut ise, sizin LOPROX’a karşı ciddi aleıjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

LOPROX’un şimdiye kadar ciddi bir yan etkisi görülmemiştir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Diğer şampuanlarda olduğu gibi, LOPROX kullanımı sırasında da uygulanan yerlerde bölgesel yanma hissi, kaşıntı, kızarıklık, cilt tahrişi görülebilir.

Seyrek olarak, özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş (örneğin, saçların boyatılması nedeniyle) olanlarda ve kırlaşmış saçlılarda saç renginde değişiklik, pullanma, alışılmadık saç dökülmesi, egzama görülebilir.

Bunlar LOPROX’un hafif yan etkileridir.

Bu etkilerin bazılan aynı zamanda tedavi olmakta olduğunuz durumunuzun belirtileri de olabilir. Ancak, bu etkilerden herhangi birini LOPROX kullanımına başladıktan sonra ilk kez yaşarsamz ya da bu tür etkilerde kötüleşme yaşarsanız LOPROX kullanımını durdurunuz ve doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Yan etkilerin raporlanması

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi“ ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)‘ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edilnilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı  Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.
Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri  Bağırsak kanseri kolon veya rektumda (arka geçit) herhangi bir bölgede ortaya çıkabilir.Kolorektal kanser erken safhalarda teşhis edilmesi halinde daha kolay ve daha başarılı bir şekilde tedavi edilir.
Lösemi Kan Kanseri Lösemi Kan Kanseri Lösemi, kan kanseridir ve vücudunun kan oluşturan dokularının hastalanması anlamına gelir. Birçok lösemi türü vardır; bazı lösemi türleri çocuklarda bazıları da yetişkinlerde sık görülür.
Şizofrenlik Şizofrenlik Şizofrenliğin psikiatrik teşhisi hakkında çok fazla anlaşmazlık vardır. Bu sayfadaki bilgiler, şizofrenliğin teşhisi, nedenleri ve tedavisi hakkındaki faklı teoriler hakkında bilgi verecektir.
Mesane Kanseri Mesane Kanseri Mesane kanseri her zaman mukozada başlar. Erken safhalarda bu tabakada sınırlı kalır ve hücre içindeki karsinom olarak nitelendirilir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Gensu Pharma İlaç Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi
Geri Ödeme KoduA17604
Satış Fiyatı 246.26 TL [ 4 Mar 2024 ]
Önceki Satış Fiyatı 246.26 TL [ 23 Feb 2024 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8681117560018
Etkin Madde Sikloproxolamine Citrate
ATC Kodu D01AE14
Birim Miktar 1.5
Birim Cinsi %
Ambalaj Miktarı 100
Dermatolojik İlaçlar > Topikal Antifungaller > Sikloproxolamine citrate
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

LOPROX % 1.5 100 ml şampuan Barkodu
Tarihi İlaç Fiyatı
4 Mar 2024246.26 TL
23 Feb 2024246.26 TL
16 Feb 2024246.26 TL
9 Feb 2024246.26 TL
2 Feb 2024246.26 TL
29 Jan 2024246.26 TL
22 Jan 2024246.26 TL
15 Jan 2024246.26 TL
2024 / 2008 İlaç Fiyatları