› › › Yan Etkileri

LAROXYL 10 mg 30 draje {Deva} Yan Etkileri

Amitriptilin Hcl }

Sinir Sistemi > Antidepresanlar > Amitriptilin HCL Deva Holding A.Ş. | Güncelleme : 13 October  2017

4.Olası yan etkiler nelerdir ?

Tüm    ilaçlar gibi LAROXYL’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler

olabilir.

Aşağıdakilerden alerjik reaksiyon görülürse, LAROXYL’i kullanmayı durdurunuz vc DICRHAL doktorunuza bildirini/.:

 • alerjik reaksiyonlarlar: deri döküntüsü (kaşıntılı olabilir), güneşe veya yoğun ışık veren
 • lambalarına karşı hassasiyet, şişkin yüz veya dil (nefes darlığı, şok vc yere yığılmaya neden olacak kadar şiddetli olabilir).

  Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunu/u söyleyiniz:

  •    Kan: kemik iliği depresyonu veya bazı kan hücrelerinde azalma (boğa?, ağrısı, ağız ülserleri ve tekrarlayan enfeksiyonlar, kanama veya kolayca morarma)

  •    Endokrin sistemi ve metabolizması: cinsel fonksiyon veya cinsel istek bozuklukları, erkeklerde ve kadınlarda göğüste şişme, teslislerde şişme, anne sütünün aşırı üretimi, kan şekeri seviyelerinde değişiklikler, iştah artışı ve kilo artışı. Daha sık idrara çıkmanıza neden olan antidiüretik hormonun uygun olmayan salgısı.

  •    Beyin ve merkezi sinir sistemi: baş dönmesi, yorgunluk veya uyku hali, halsizlik, baş ağrısı, konsantrasyon güçlüğü, konfüzyon. uyumada güçlük, kabus görme, hafif hiperaktivite, abartılı davranış, dclüzyoıılar, var olmayan şeyler görme, anksiyete, heyecan, disoryantasyon (nerede olduğunu bilmeme), huzursuzluk, karıncalanma ve batma hissi, koordinasyon eksikliği, titrek hareketler, tremor, Antikolinerjik etkiler (ağız kuruluğu, ateş, konstipasyon, bulanık veya çift görme, idrar yapma güçlüğü, göz bebeği büyümesi, glakom ve ince barsak blokaj5 ).

  •    Kalp: ayağa kalkınca baygınlık hissi (postüral hipotansiyon), kan basıncında artış, hızlı atan kalp, palpitasyonlar, kalp krizi, felç, düzensiz veya yavaş kalp atışı ve çok düşük kan basıncı.

  •    Mide ve bağırsaklar: hasta hissetmek veva olmak, diyare. iştah kaybı, ağızdaki mukus membranlannın inflamasyonu, şişmiş tükürük bezleri, abdominal ağrılar, kara dil hastalığı, tat alma bozukluğu).

  •    Karaciğer: hepatit. sarılık da (cildin ve/veya gözlerin beyazlarının sarılaşması) dahi! olmak ü/ere karaciğer fonksiyonunda değişiklikler (kan testlerinde görülen)

  •    Diğer: artmış terleme, saç kaybı, kulaklarda çınlama, artmış idrara çıkma ihtiyacı. Bu tür ilaç alan hastalarda kemik kırılması riskinde artış gözlemlenmiştir.

  •    Yoksunluk semptomları: hasta hissetmek, keyifsizlik ve baş ağrısı, rüya ve uyku bozuklukları. irritahİİİte ve huzursuzluk. Mani veya hipomani (abartılı ruh hali ve/veya elasyon) tabletlerin kesilmesinden sonrak, 2-7 gün içinde görülebilir.

  •    Yatak ıslatma tedavisi için almıyorsa: uyku hali, hafif terleme, kaşıntı, davranış değişiklikleri ve "Antikolinerjik etkiler" (ağız kuruluğu, ateş, konstipasyon, bulanık veya çift görme, idrar yapma güçlüğü, göz bebeği büyümesi, glakom ve ince barsak blokajı).

  Eğer bu kullanma talimatında belirtilmeyen herhangi bir yan etki ile karılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

  Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak  Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
  Parkinson Hastalığı Parkinson Hastalığı  Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış.
  Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
  Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.
  Doğum Sonrası Depresyonu Doğum Sonrası Depresyonu Doğum sonrası depresyonu, doğumdan sonra her on kadından biri tarafından tecrübe edilen stresli bir durumdur.

  İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

  Deva Holding A.Ş.
  Geri Ödeme KoduA04563
  Satış Fiyatı 7.1 TL [ 13 Oct 2017 ]
  Önceki Satış Fiyatı 7.1 TL [ 6 Oct 2017 ]
  Original / JenerikOriginal İlaç
  Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
  Barkodu8699525124807
  Etkin Madde Amitriptilin Hcl
  ATC Kodu N06AA09
  Birim Miktar 10
  Birim Cinsi MG
  Ambalaj Miktarı 30
  Sinir Sistemi > Antidepresanlar > Amitriptilin HCL
  Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

  İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

  Tarihi İlaç Fiyatı
  13 Oct 20177.10 TL
  6 Oct 20177.10 TL
  29 Sep 20177.10 TL
  22 Sep 20177.10 TL
  15 Sep 20177.10 TL
  8 Sep 20177.10 TL
  25 Aug 20177.10 TL
  18 Aug 20177.10 TL
  2017 / 2008 İlaç Fiyatları