Promedica İlaçları › INNOVAIR 100/6 mcg aerosol inhilasyon çözeltisi 120 aktuasyon {Promedica} › KT › Kullanmadan Önce

INNOVAIR 100/6 mcg aerosol inhilasyon çözeltisi 120 aktuasyon {Promedica} Kullanmadan Önce

Beklometazon Dipropiyonat + Formoterol Fumarat }

Solunum Sistemi > Adrenerjikler (İnhalan) Promedica İlaç Ticaret Ltd.Şti | Güncelleme : 10 May  2013

2.INNOVAIR kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

INNOVAIR'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

• Eğer ürünün içerdiği aktif maddelere veya içerdiği diğer maddelere aleıjiniz varsa ve,

•    12 yaş altındaki çocuklarda kullanmayınız.

INNOVAIR'i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

• Eğer, ciddi bir kalp hastalığı, özellikle son dönemde yaşanmış bir kalp krizi (miyokard enfarktüsü), kalbi besleyen damarlarda hastalık veya kalp kaslarında şiddetli bir zaafıyet (konjestif kalp yetmezliği)

• Kalp atış hızında bir artış veya düzensizlik gibi kalp ritmi ile ilgili rahatsızlıklar, kalp kapağı bozukluğu veya belli elektrokardiyogram anormallikleri veya diğer bir kalp hastalıkları

• Kan damarlarında daralma (arteriyoskleroz başta olmak üzere oklüzif arter hastalıkları) veya kan damarı duvarlarında anormal genişleme (anevrizma)

• Yüksek kan basıncı (yüksek tansiyon)

• Tiroid bezi aşırı çalışması

• Kontrol altında tutulması zor şeker hastalığı; yüksek dozlarda formoterol inhale edilmesi kan şekeri seviyesinin yükselmesine neden olabilir.

•    Adrenal kortekste tümör varlığı (feokromositoma)

•    Size anestezi uygulanacak ise, lütfen doktorunuza INNOVAIR kullandığınızı söyleyiniz. Planlanan anestezi türüne bağlı olarak, anesteziden en az 12 saat öncesinden INNOVAIR kullanmayı bırakmanız gerekebilir.

•    Akciğerde aktif veya aktif-olmayan tüberküloz, nefes yollarında virüs enfeksiyonları ve mantar enfeksiyonları.

INNOVAIR’in ihtiva ettiği formoterol gibi bir beta-2 agonisti ile uygulanan tedavi, serum potasyum seviyenizde keskin bir düşmeye yol açabilir (hipokalemi). Eğer şiddetli astımınız veya KOAH hastalığınız varsa, özel bakım almanız gerekir.

Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

Eğer    inhale kortikosteroidleri uzun sürelerle alıyorsanız, stresli durumlarda

kortikosteroidlere daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunlar arasında bir kaza sonrasında hastaneye götürülme, ağır yaralanma veya bir ameliyat öncesi durum sayılabilir.

Bu durumda sizi tedavi eden doktorunuz, dozunuzun artırdmasına gerek olup olmadığına karar verecektir.

Bu uyanlar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

INNOVAIR'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

INNOVAIR'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

Hamilelik

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Gebelik/hamilelik döneminde INNOVAIR kullanan kadınlara ilişkin klinik veri bulunmamaktadır.

Bu ilacı yalnızca doktorunuzun bu ilacm size sağlayacağı faydaları doğmamış çocuğunuz için doğurabileceği risklerden daha fazla olduğunu düşünmesi halinde kullanmalısınız. Bu durum özellikle gebeliğin ilk üç ayında ve doğumun gerçekleşmesinden hemen önceki dönem için geçerlidir.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız

Emzirme

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Doktorunuz bu ilacm size sağlayacağı faydaların bebeğiniz için doğurabileceği risklerden daha fazla olduğunu düşünmedikçe, bu ilacı emzirme döneminde kullanmamalısınız.

Araç ve makina kullanımı

INNOVAIR’in araç ve makine kullanma yeteneğinizi etkilemesi beklenmez.

INNOVAIR az miktarda etanol ihtiva eder. İnhalerinizden çıkan her aerosol pufunda bu miktar 7 mg ‘dır.

Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

Tedaviye başlamadan önce, reçetesiz alınan ilaçlar da dahil olmak üzere şu anda aldığınız veya son dönemde almış olduğunuz diğer ilaçları lütfen doktorunuza veya eczacınıza bildiriniz.

INNOVAIR ile birlikte beta blokerleri (atenolol, karvedilol, propranolol, metoprolol, nebivolol vb. etkin maddeleri içeren hipertansiyon ve/veya koroner arter hastalığı tedavisinde kullanılan ilaçlar, göz tansiyonu tedavisinde kullanılan timolol etkin maddeli ilaçlar gibi)kullanmayınız. Eğer beta bloker kullanmanız gerekiyorsa, formoterol’un etkisi zayıflayacak hatta hiç etki etmeyebilecektir. Diğer yandan, diğer beta-adreneıjik ilaçlann kullanılması da bu etkileri artırabilir.

• Kinidin, disopiramid, prokainamid, fenotiyazinler, antihistaminler (aleıji etkisini ortadan kaldırmak için kullanılan ilaçlar), monoaminoksidaz inhibitörleri (MAOITer) ve trisiklik antidepresanlar (depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlar) elektrokardiyogramda belli değişmelere yol açabilir. Kalp ritminde bozulma (ventriküler aritmiler) riskini de arttırabilir.

• L-dopa, L-tiroksin, oksitosin ve alkol, kalbinizin formoterol gibi beta-2 agonistlerine olan tahammülü azaltabilir.

• Furazolidon ve prokarbazin gibi benzer özelliklere sahip ilaçlar dahil monoaminoksidaz inhibitörleri (MAOITer) kan basıncında artışa yol açabilir.

• Dijital glikozidler kandaki potasyum seviyesinde düşmeye yol açabilir. Bu da kalpte ritim problemlerinin artma ihtimaline sebep olur.

• Halojenli hidrokarbonlar ihtiva eden anestetikler (anestezi yapan ajanlar) kalpte ritim problemleri yaşama riskini arttırabilir.

Eğer reçeteli yada reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük  Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır.
Astım Astım  Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.
Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır.
Yüksek Tansiyon Yüksek Tansiyon Hipertansiyon sürekli anormal derecede yüksek olan kan basıncıdır. Tansiyon atardamarlarınızdaki kanın basıncıdır.
Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Promedica İlaç Ticaret Ltd.Şti
Geri Ödeme KoduA10813
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699942520015
Etkin Madde Beklometazon Dipropiyonat + Formoterol Fumarat
ATC Kodu R03AK08
Birim Miktar 100+6
Birim Cinsi MCG
Ambalaj Miktarı 120
Solunum Sistemi > Adrenerjikler (İnhalan)
İthal ( ref. ülke : Yunanistan ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

INNOVAIR 100/6 mcg aerosol inhilasyon çözeltisi 120 aktuasyon {Promedica} Barkodu