Santa Farma İlaçları › EUCARBON 100 tablet › KT › Yan Etkileri

EUCARBON 100 tablet Yan Etkileri

Tibbi Komur }

Sindirim Sistemi ve Metabolizma > Barsak Adsorbanları > Aktif karbon Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. | Güncelleme : 22 January  2021

4.Olası yan etkiler nelerdir ?

Tüm ilaçlar gibi EUCARBON’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa EUCARBON'u kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

• Deride yaygın kaşıntı ve döküntülerle beraber, dudakta, yüzde, boğazda ve dilde şişme, yutma veya nefes alma güçlüğü (aşırı duyarlılık-anafilaksi)

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin EUCARBON'a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza söyleyiniz

• Önerilen dozda kullanıldığında yan etkiler çok nadirdir (karın ağrısı ve ishal görülebilir),

• Alkali reaksiyonda, zaman zaman idrarın soluk kırmızı bir renk aldığı gözlenebilir ve bu durum klinik açıdan anlamlı değildir,

• Çok seyrek olarak bulantı veya kusma görülebilir. Bu durum, doz aşımının bir belirtisi olabilir.

• Uzun bir süre boyunca yüksek dozlarda kullanıldığı zaman, başta potasyum olmak üzere, elektrolit kayıpları ortaya çıkabilir ve bu da barsak geçişindeki yavaşlamayı daha da artırabilir (barsak hareketlerinin kaybı ve kabızlık).

Bunlar EUCARBON'un hafif yan etkileridir.

Yan etkilerin raporlanması

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi“ ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)‘ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edilnilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Aşırı Alkol Kullanımı, Alkolizm Aşırı Alkol Kullanımı, Alkolizm  Alkol bağımlılığı, alkol kullanımı ve alkol sorunları arasındaki farkı açıklamak güçtür. Örneğin, geçmişte alkol kullanmış olan bir kimsenin mutlaka alkol bağımlısı olması gerekmez.
HIV ve Aids HIV ve Aids  HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
Şizofrenlik Şizofrenlik Şizofrenliğin psikiatrik teşhisi hakkında çok fazla anlaşmazlık vardır. Bu sayfadaki bilgiler, şizofrenliğin teşhisi, nedenleri ve tedavisi hakkındaki faklı teoriler hakkında bilgi verecektir.
Mesane Kanseri Mesane Kanseri Mesane kanseri her zaman mukozada başlar. Erken safhalarda bu tabakada sınırlı kalır ve hücre içindeki karsinom olarak nitelendirilir.
Doğum Sonrası Depresyonu Doğum Sonrası Depresyonu Doğum sonrası depresyonu, doğumdan sonra her on kadından biri tarafından tecrübe edilen stresli bir durumdur.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş.
Geri Ödeme KoduA02862
Satış Fiyatı 28.15 TL [ 22 Jan 2021 ]
Önceki Satış Fiyatı 28.15 TL [ 18 Jan 2021 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699527011013
Etkin Madde Tibbi Komur
ATC Kodu A07BA51
Birim Miktar
Birim Cinsi
Ambalaj Miktarı 100
Sindirim Sistemi ve Metabolizma > Barsak Adsorbanları > Aktif karbon
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

EUCARBON 100 tablet Barkodu
Tarihi İlaç Fiyatı
22 Jan 202128.15 TL
18 Jan 202128.15 TL
11 Jan 202128.15 TL
4 Jan 202128.15 TL
2021 / 2008 İlaç Fiyatları