Prestafarma İlaçları › ELLEACNELLE 21 draje {Prestafarma} › KT › Kullanmadan Önce

ELLEACNELLE 21 draje {Prestafarma} Kullanmadan Önce

Siproteron Asetat + Etinilestradiol }

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları > Antiandrojenler > Siproteron ve Östrojen Prestafarma İlaç Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti | Güncelleme : 23 March  2012

2.ELLEACNELLE kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

ELLEACNELLE'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer:

Hamile iseniz veya hamile olduğunuzu düşünüyorsanız veya emziriyorsanız, Siproteron asetat, etinilestradiol veya yukarıda listelenen yardımcı maddelerden herhangi birine karşı alerjniz var ise, (Alerjik reaksiyon; kaşıntı, döküntü, hırıltılı nefes veya nefes darlığı olarak görülebilir) Sizde (veya ailenizden herhangi birinde, örn: anne, baba veya kardeş), bacaklarda,

akciğerlerde, gözde veya diğer herhangi bir yerde kan pıhtılaşması görülmüşse, Sizde (veya ailenizden herhangi birinde, örn: anne, baba veya kardeş) kalp krizi, kalp hastalıkları, felç veya kan pıhtılaşması gelişimi riskini arttıran herhangi bir tıbbi durum oluştuysa,

Sizde, şekil ve fonksiyonu bozuk alyuvar gelişimi (orak hücre anemisi) varsa, Sizde, kan lipid metabolizma bozukluğu varsa,

Daha önce meme veya rahim iç zarı (endometriyum) kanseri tedavisi gördüyseniz

veya halen bu hastalıklardan şikayetçi iseniz, Uzun veya kısa süreli karaciğer hastalığı veya belli tipteki sarılık (Dubin Johnson ve

Rotor sendromu) geçirdiyseniz, Bilinmeyen bir sebeple oluşan vajinal kanamanız olduysa,

Hamilelik

ELLEACNELLE'e başlamadan önce doktorunuz tıbbi geçmişinizle ilgili sorular soracaktır; tansiyonunuzu ölçecek, göğüs, karın ve kalça bölgesini de kontrol edecektir. Rahim ağzı smear (simir) testine de gerek görülebilir. Doktorunuz ayrıca hamile olup olmadığınızı da kesin olarak belirleyecektir.

Ailenizde herhangi biri genç yaşta kan pıhtılaşmasından kaynaklanan bir hastalık, kalp krizi veya felç geçirdiyse, bu durumu doktorunuza söyleyiniz.

ELLEACNELLE'i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

Şiddetli depresyon Varis

Şeker hastalığı (diyabet) veya şeker hastalığına eğilim o Yüksek tansiyon o Sara hastalığı (Epilepsi) Kalıtsal sağırlık (Otoskleroz) EMES hastalığı (Multiple Skleroz) o Porfiri denilen kalıtsal bir rahatsızlık » Kramplı kalsiyum eksikliği (tetani) Sydenham koresi (bir hareket bozukluğu) Göğüs (meme) şikayetleri Kalp ve kan damarlarında problem Böbrek problemleri « Karaciğer fonksiyon bozukluğu Aşırı kilo (obezite) Kontakt lense toleranssızlık

Bağ dokularda iltihaplanma (Sistemik Iupus eritematozus) Astım

Rahimde iyi huylu tümör (Uterin fıbroidler) Safra taşı Migren

Yüz ve vücutta kahverengi lekelenmeler (kloazma) Toplardamar iltihabı (flebit) Ailede meme kanseri öyküsü

Ailede kan pıhtılaşmasından kaynaklanan hastalıklar, kalp krizi, genç yaşta felç öyküsü

Büyük bir cerrahi operasyon (mide ameliyatı gibi) planlanıyorsa, veya bacaklarınıza herhangi bir cerrahi müdahalede bulunulacaksa ya da varis tedavisi uygulanacaksa ELLEACNELLE tedavisi 6 hafta öncesinde bırakılmalıdır.

Ayrıca uzun süre hareketsiz kaldıysanız; örn: kaza veya ameliyat sonrası yatağa bağlanma ya da kırılan bacağın alçıya alınması durumunda, doktorunuz ELLEACNELLE kullanmaya yeniden ne zaman başlayacağınız konusunda size bilgi verecektir.

ELLEACNELLE kullanırken, deride yama tarzı renklenme (kloazma) gelişimi artabileceğinden, ultraviyole lambalardan (bronzlaşma yatakları) ve uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır.

Kan testlerine etki: ELLEACNELLE kullanımı bazı İaboratuvar testlerini etkileyebilir. ELLEACNELLE kullanıyorsanız, doktorunuzu ve İaboratuvar personelini konuyla ilgili bilgilendiriniz.

ELLEACNELLE, endometriyum (rahim iç zarı) ve yumurtalık kanserine karşı önemli bir koruma sağlar. Uzun süreli kullananlarda rahim ağzı kanser riskinde artış görülebilir.

Meme kanseri:

İlaç kullanan veya kullanmayan her kadın meme kanseri riskini taşır. Meme kanseri 40 yaşın altında nadir görülür, ancak ileriki yaşlarda risk artar. Aynı yaştaki ilaç kullanan kadınlarda kullanmayanlara oranla meme kanserinin biraz daha fazla görüldüğü belirlenmiştir. İlaç kullanımı bırakıldığında risk düşer, öyle ki ilacı bıraktıktan 10 yıl sonra meme kanseri bulunma riski hiç ilaç kullanmamış birininkinden farklı değildir.

Nadir durumlarda, uzun süre ilaç kullanıldığında sarılık, iyi huylu karaciğer tümörü, kötü huylu karaciğer tümörü (kanser) gibi karaciğer problemleri gelişebilir. Bu nedenle eğer karnınızda kısa sürede düzelmeyen ağrı varsa doktorunuza bildiriniz. Cildinizde sararma (sarılık) varsa, bu durumu doktorunuza söylemelisiniz.

Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse, lütfen doktorunuza danışınız.

ELLEACNELLE'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

ELLEACNELLE'i yemeklerden önce veya sonra alabilirsiniz.

Hamilelik

ilcıcı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

ELLEACNELLE hamilelik sırasında kullanılmamalıdır. Ancak hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, ELLEACNELLE kullanmayı bırakmalı ve doktorunuzla bu konuyu görüşünceye kadar kondom gibi başka bir korunma yöntemi kullanmalısınız.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu farkederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız, ELLEACNELLE emzirme sırasında kullanılmamalıdır,

Araç ve makina kullanımı

ELLEACNELLE'in araç ve makine kullanma yeteneği üzerine etkileri yoktur,

ELLEACNELLE'in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

ELLEACNELLE'in içeriğinde bulunan yardımcı maddelere karşı aşırı bir duyarlılığınız yoksa, bu maddelere bağlı olumsuz bir etki beklenmez.

Bu ürün laktoz (süt şekeri) ve sukroz (çay şekeri) yardımcı maddelerini içermektedir. Eger daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı toleransınızın olmadığı söylenmişse, bu tıbbi ürünü almadan önce doktorunuzla temasa geçiniz.

Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

Bazı ilaçların kullanımı, ELLEACNELLE'in gebeliği önleyici etkinliğini azaltabilir. Gebeliği önleme amacıyla ELLEACNELLE'e güveniyorsanız, başka bir ilaç almadan önce doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz böyle bir durumda ek bir korunma yöntemi kullanıp kullanmamanız gerektiğini ve gerekiyorsa bunun ne kadar süreceğini söylecektir.

ELLEACNELLE'in etkinliğini azaltabilen ilaçlar; antibiyotikler (ampisilin ve rifampisin gibi), griseofulvin (mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır), fenilbutazon (bazı eklem hastalıklarının tedavisinde kullanılır), fenitoin, pirimidon, fenobarbital ve sara hastalığında kullanılan diğer bazı ilaçlar ve karbamazepin (sara hastalığı veya diğer hastalıkların tedavisinde kullanılır),

Şeker hastalığınız (diyabetiniz) varsa, doktorunuz şeker hastalığınızın tedavisi için gereken ilaç dozunu değiştirebilir.

ELLEACNELLE'i kullanırken, bitkisel bir ilaç olan St John's Wort (Sarı Kantaron) kullanmamalısınız. St John's Wort'u zaten kullanmaktaysanız, kullanıma son vermeli ve doktorunuzu bir sonraki ziyaretinizde kendisine bu durumdan bahsetmelisiniz.

Şüphe ettiğiniz bir durum olursa doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Eğer reçeteii ya da reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak  Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
Yüksek Tansiyon Yüksek Tansiyon  Hipertansiyon sürekli anormal derecede yüksek olan kan basıncıdır. Tansiyon atardamarlarınızdaki kanın basıncıdır.
Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Bağırsak kanseri kolon veya rektumda (arka geçit) herhangi bir bölgede ortaya çıkabilir.Kolorektal kanser erken safhalarda teşhis edilmesi halinde daha kolay ve daha başarılı bir şekilde tedavi edilir.
Asperger Sendromu Asperger Sendromu Asperger sendromu, otistik gurubun bir bölümü olan bir özürdür. Bu genelde, gurubun daha ”yüksek” tarafında yer aldığı düşünülen kişilere uygun bir tanıdır.
HIV ve Aids HIV ve Aids HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Prestafarma İlaç Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti
Geri Ödeme KoduA11472
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699163120223
Etkin Madde Siproteron Asetat + Etinilestradiol
ATC Kodu G03HB01
Birim Miktar 2+0,035
Birim Cinsi MG
Ambalaj Miktarı 21
Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları > Antiandrojenler > Siproteron ve Östrojen
İthal ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

ELLEACNELLE 21 draje {Prestafarma} Barkodu