Roche İlaçları › DORMICUM 50 mg/ 10 ml 5 ampül › İP › Yan Etkiler {Arsiv}

DORMICUM 50 mg/ 10 ml 5 ampül Yan Etkiler {Arsiv}

Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş. | Güncelleme :22 Haziran  2018

Dormicum enjeksiyonundan sonra şu istenmeyen etkilerin oluştuğu bildirilmiştir:

Psikiyatrik, merkezi ve periferik sinir sistemiyle ilgili bozukluklar: Uyuklama ve uzun süreli sedasyon, dikkat azalması, konfüzyon, öfori, halüsinasyonlar, yorgunluk, baş ağrısı, baş dönmesi, ataksi, ameliyat sonrası sedasyon, anterograd amnezi; amnezinin süresi uygulanan dozla doğru orantılıdır. Anterograd amnezi işlemin sonunda görülmeye devam edebilir ve izole olgularda uzun süreli amnezi bildirilmiştir.

Ajitasyon gibi paradoksal reaksiyonlar, istemsiz hareketler (tonik/klonik hareketler ve kas tremoru), hiperaktivite, düşmanlık, öfke reaksiyonu, saldırganlık, paroksismal heyecanlanma ve saldırı gibi paradoksal reaksiyonlar özellikle çocuklarda ve yaşlılarda bildirilmiştir.

Prematüre bebeklerde ve yenidoğanlarda konvülsiyonlar bildirilmiştir. Terapötik dozlarda olsa bile Dormicum uygulaması fiziksel bağımlılık oluşturabilir. Uzun süreli i.v. uygulamadan sonra ilacın aniden kesilmesi konvülsiyonları da içeren semptomlara neden olabilir.

Gastrointestinal sistem bozuklukları: Bulantı, kusma, hıçkırık, konstipasyon, ağız kuruması.

Kardiyorespiratuar bozukluklar: Ender durumlarda şiddetli kardiyorespiratuar yan etkiler görülmüştür. Bunlar solunum depresyonu, apne, solunum durması ve/veya kalp durmasıdır. Yaşamı tehdit eden bu olaylar 60 yaşın üzerindeki erişkinlerde, önceden solunum yetmezliği olanlarda veya kardiyak işlevleri bozulmuş hastalarda özellikle de enjeksiyon çok hızlı yapıldığında veya yüksek doz uygulandığında daha sık görülür (Bkz. Uyarılar/Önlemler).

Diğer kardiyorespiratuar yan etkiler: Hipotansiyon, nabız hızında hafif artış, vazodilatatif etkiler, dispne. İzole olgularda Dormicum enjeksiyonundan sonra laringospazm bildirilmiştir.

Deri ve diğer bölgeler: Deri döküntüsü, ürtiker reaksiyonu, pr

Asperger Sendromu Asperger Sendromu
Asperger sendromu, otistik gurubun bir bölümü olan bir özürdür. Bu genelde, gurubun daha ”yüksek” tarafında yer aldığı düşünülen kişilere uygun bir tanıdır.
Parkinson  Hastalığı Parkinson Hastalığı
Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış.
Şizofrenlik Şizofrenlik
Şizofrenliğin psikiatrik teşhisi hakkında çok fazla anlaşmazlık vardır. Bu sayfadaki bilgiler, şizofrenliğin teşhisi, nedenleri ve tedavisi hakkındaki faklı teoriler hakkında bilgi verecektir.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.
Satış Fiyatı32.6 TL [ 22 Haziran 2018 ]
Önceki Satış Fiyatı32.6 TL [ 14 Haziran 2018 ]
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuYeşil Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699505753232
Etkin Madde Midazolam
ATC Kodu N05CD08
Sinir Sistemi > TRANKİLİZANLAR > Midazolam
İthal ( ref. ülke : Yunanistan ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
DEMIZOLAM 8699769750077
DILEMY 8699511750058 17.47TL
DOLIZOM 8681332750171 32.26TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar