Deva İlaçları › DORMICUM 5 mg/5 ml 10 ampül › KT › Kullanmadan Önce

DORMICUM 5 mg/5 ml 10 ampül Kullanmadan Önce

Midazolam }

Sinir Sistemi > TRANKİLİZANLAR > Midazolam Deva Holding A.Ş. | Güncelleme : 17 November  2011

2.DORMICUM kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

DORMICUM'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Bcnzodiazepmler olarak bilinen ilaç grubuna veya ilacın içerdiği yardımcı maddelerden herhangi birine ailerjik (aşırı duyarlı) iseniz.

ı

• Eğer ağır solunum güçlüğü veya solunum yetmezliğiniz varsa ve bilinçli uyku haii yaşıyorsanız (uyuklama ve sakinlik hali)

DORMICUM'i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

• Eğer 60 yasın üzerindeyseniz

• Sürekli solunum güçlüğü

 • Eğer myastenia gravis hastası iseniz (kas güçsüzlüğünden kaynaklanan bir hastalık)
 • Eğer karaciğer, böbrek veya kalp fonksiyonlarınızda bozukluk varsa
 • Eğer alkol veya ilaç bağımlısı iseniz
 • Eğer doktorunuzun size reçe tel e dikleri dışında bir ilaç kullanıyorsanız (Bkz.    Diğer ilaçlar ile

  birlikte kullanımı)

  • Hamileyseniz veya hamile olma olasılığınız varsa 1 um bu durumlarda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 • Çocuklarda ve bebeklerde mıdazolam kullanımı özel dikkat gerektirmektedir. Eğer çocuğunuzun bir kalp problemi varsa doktorunuzu bilgilendiriniz, Böylece doktorunuzun sizi veya çocuğunuzu dikkatli gözlemlemesi gerektiğini bilecektir ve dozu özel olarak ayarlayacaktır.

  Dormicum intravenöz olarak uygulandığında, solumunuz ve kaip hızınızı azaltabilir. Nadir durumlarda solunumunuzun veya kalbinizin durmasına sebep olabilir. Bunun olmaması için, dozlar yavaşça ve olabildiğince düşük miktarlarda verilir.

  Dormicum müdahale öncesinde verildiğinde, hastaların midazolama yanıtlan oldukça değişkendir. Bu yüzden sizin İçin doğru olan dozu aldığınızdan emin olmak için, çok sıkı kontrol edileceksiniz.

  Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza

  danışınız.

  DORMICUM'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

 • Alkol midazolamm uyku getirici etkilerini arttırabilir vc bu nedenle kullanımından kaçınılmalıdır. Doktorunuz izin verene kadar alkol kullanmayınız.
 • Hamilelik

  *-    İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  ♦    Eğer hamileyseniz, hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız veya hamile kalmayı planlıyorsanız lütfen dok Lorunuza danışınız. Doktorunuz ilacı alıp a ıniay acarınıza Karar verecektir.

 • Eğer doktorunuz ilacı vermeye karar verirse, hamileliğin son zamanlarında, doğum veya sezaryen döneminde, bebeğinizin düzensiz kalp atışları, düşük vücut sıcaklığı, nefes alma, beslenme ve emme zorlukları olabilir. Kusmuğu ciğerlerinize çekme riski altında olabilirsiniz.
 • Midazolamm gebelik sırasındaki güvenliğiyle ilgili yeterli bilgi yoktur. Benzodiazepinler dalıa güvenli bir alternatif olmadığı sürece gebelik sırasında kullanılmamalıdır.

  *    Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu far keder s eniz hemen doktorunuza danışınız.

  Emzirme

 • ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  *    Midazolam anne sütüne geçebilir bu yüzden, ilacı kullandıktan sonra 24 saat içinde cm zİnnemel isi n i z.

 • Araç ve makina kullanımı

  İlaç sizi uykulu, unutkan yapabilir veya konsantrasyonunuzu ve koordinasyonunuzu etkileyebilir. Bu sizin beceri gerektiren işlerdeki (örn. Araç kullanma veya sürme) performansınızı etkileyebilir. Bu tür işlere ne zaman yemden başlayacağınıza doktorunuz karar verecektir. Uygulamanın ardından (her zaman) eve gidene kadar size sorumlu bir yetişkin refakat etmelidir.

  DORMICUM'in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

  Sodyum klorür. Dormicum’un 5 mg/5 mFlik dozunda 23 mg’dan daha az sodyum ihtiva eder. Sodyuma bağlı herhangi bir olumsuz etki beklenmez.

  Sodyum hidroksit: Dormicurn’un 5 mg/5 ml’Iik dozunda 23 mg’dan daha az sodyum ihtiva eder. Sodyuma bağlı herhangi bir olumsuz etki beklenmez.

  Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

  Aynı zamanda kullanılan birden fazla ilaç, alman ilaçların etkisini artırabilir yada azaltabilir. Örneğin; sakinleştiriçiler, hipnotikler (uyku ilaçları), sedatifler, antidepresanlar7 narkotik analjezikler (çok güçlü ağrı kesiciler), antiepileptikler (epilepsi tedavisi için), anestezikler ve bazı antihistaminikler (alerji tedavisi için) Dormicum’un etkilerini şiddetlendirebilir.

  Ayrıca antifungallcr, antibiyotikler, kan basıncı vc sindirim problemlerinin tedavisinde kullanılan ilaçlar ve AIDS ve HIV tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar midazolamın etkilerini arttırabilir.

  Eğer reçeteli yada reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

  ,

  Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri Kolon, Rektum yada Bağırsak Kanseri  Bağırsak kanseri kolon veya rektumda (arka geçit) herhangi bir bölgede ortaya çıkabilir.Kolorektal kanser erken safhalarda teşhis edilmesi halinde daha kolay ve daha başarılı bir şekilde tedavi edilir.
  Aşırı Alkol Kullanımı, Alkolizm Aşırı Alkol Kullanımı, Alkolizm  Alkol bağımlılığı, alkol kullanımı ve alkol sorunları arasındaki farkı açıklamak güçtür. Örneğin, geçmişte alkol kullanmış olan bir kimsenin mutlaka alkol bağımlısı olması gerekmez.
Mesane Kanseri Mesane Kanseri Mesane kanseri her zaman mukozada başlar. Erken safhalarda bu tabakada sınırlı kalır ve hücre içindeki karsinom olarak nitelendirilir.
Tiroid Kanseri Tiroid Kanseri En sık görülen tiroid kanseri türü olan papiller tiroid kanseri, tüm tiroid kanserlerinin yaklaşık %70'ini oluşturur.
HIV ve Aids HIV ve Aids HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Deva Holding A.Ş.
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuYeşil Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699525754721
Etkin Madde Midazolam
ATC Kodu N05CD08
Birim Miktar 5
Birim Cinsi MG
Ambalaj Miktarı 10
Sinir Sistemi > TRANKİLİZANLAR > Midazolam
İthal ( ref. ülke : Ispanya ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

DORMICUM 5 mg/5 ml 10 ampül Barkodu