Alcon İlaçları › ALOMIDE 0.1 ml 5 ml oft.sol. › KT › Nasıl Kullanılır

ALOMIDE 0.1 ml 5 ml oft.sol. Nasıl Kullanılır

Lodoksamid Trometamin }

Duyu Organları > NONSPESİFİK KONJONKTİVİT > Lodoksamid trometamin Alcon Laboratuarları Tic. A.Ş. | Güncelleme : 30 December  1899

3.ALOMIDE nasıl kullanılır ?

ALOMIDE’i her zaman doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanınız.

Genel dozu, düzenli aralıklarla günde dört defa göze/gözlere damlatılan bir ya da iki damladır. Doktorunuz size tedavinizin ne kadar süreceğini söyleyecektir.

Uygulama yolu ve metodu

ALOM1DE göze damlatılarak uygulanır.


1. Bir ayna ve ALOMIDE şişesini alınız.

2. Ellerinizi yıkayınız.

3. Kabı açınız.

4. Baş ve orta parmaklarınız arasında şişeyi tutunuz, ters çeviriniz (resim 1)

5. Kafanızı geriye yatırınız. Göz kapağı ve gözünüz arasında bir kese oluşacak kadar, parmağınızla alt göz kapağınızı aşağı doğru çekiniz (Damlayı buraya damlatacaksınız: resim 2).

6.    Damlalık ucunu göze yaklaştırınız. Eğer yardımcı olacaksa bir ayna kullanınız.

7.    Damlalığı gözünüze, göz kapağınıza, gözünüzün etrafındaki yüzeylere veya diğer yüzeylere değdirmeyiniz. Bu damlalığın enfekte olmasına neden olabilir.

8.    Ters çevrilmiş şişenin üzerine işaret parmağınız ile hafif bir basınç bir kerede ALOMIDE’in bir damlasını akıtacaktır (resim 3).

9.    ALOMIDE’i damlattıktan sonra alt göz kapağınızı yavaşça serbest bırakınız, gözünüzü kapatınız ve göz-burun arası bölgeye bir parmağınız ile hafifçe bastırınız (resim 4). Bu önlem, ALOMIDE’in vücudun diğer bölgelerine yayılımını önleyecektir.

10.    Eğer damlayı iki gözünüze de kullanmanız gerekiyorsa yukarıdaki adımları diğer gözünüz için de tekrarlayınız.

11. Kullandıktan hemen sonra kapağı sıkıca kapatınız.

12. Aynı zamanda sadece bir şişe kullanınız. Gözünüz için kullandığınız başka bir ilaç daha varsa art arda iki uygulama arasında 10-15 dakikalık ara veriniz.

Eğer damla gözünüze gelmezse tekrar deneyiniz.

Değişik yaş grupları

Çocuklarda kullanımı

Dört yaşın altındaki çocuklarda ALOMIDE’in güvenilirliği ve etkinliği saptanmamıştır. Dört yaş ve üzeri çocuklarda doz yetişkinlerle aynıdır.

Yaşlılarda kullanımı

Yaşlılarda kullanımı

Özel kullanım durumları

Böbrek yetmezliği/Karaciğer yetmezliği:

ALOMIDE bu grup hastalarda çalışılmamıştır. Yine de, düşük sistemik emilimine bağlı olarak, doz ayarlaması gerekli değildir.

Eğer ALOMIDE’in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Kullanmanız gerekenden daha fazla ALOMIDE kullanırsanız

ALOMIDE’in aşırı dozunu, gözlerden ılık su ile yıkayarak uzaklaştırınız.

ALOMIDE ’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

ALOMIDE'i kullanmayı unuttuysanız

Unutulan dozları dengelemek için çift doz damlatmayınız.

Hatırladığınız anda tek bir doz kullanınız. Eğer hatırladığınızda diğer doz zamanınız gelmişse unuttuğunuz dozu atlayınız ve bundan sonra uyguladığınız eski düzene tekrar devam ediniz.

ALOMIDE ile tedavi sonlandırıldığında oluşabilecek etkiler

Parkinson Hastalığı Parkinson  Hastalığı  Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış.
En Yaygın Alerji Türleri En Yaygın Alerji Türleri  Bağışıklık sistemi, polen, arı zehiri veya evcil hayvan gibi yabancı bir maddeye veya çoğu insanda reaksiyona neden olmayan bir yiyeceğe tepki gösterdiğinde alerjiler meydana gelir.
Mide Kanseri Mide Kanseri Mide kanseri genellikle mideyi tümüyle kaplayan ve mukus üretmekle görevli hücrelerde başlar. Bu kanser tipine adenokarsinom denir.
Ruh ve Akıl Sağlığımızı Geliştirmek Ruh ve Akıl Sağlığımızı Geliştirmek İyi akıl ve ruh sağlığı sahip olmaktan ziyade, yaptığınız şeylerdir. Akıl ve ruhsal olarak sağlıklı olmak için kendinize değer vermeli ve kendinizi kabul etmelisiniz.
Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Alcon Laboratuarları Tic. A.Ş.
Geri Ödeme KoduA00591
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699760610110
Etkin Madde Lodoksamid Trometamin
ATC Kodu S01GX05
Birim Miktar 0.1
Birim Cinsi ML
Ambalaj Miktarı 5
Duyu Organları > NONSPESİFİK KONJONKTİVİT > Lodoksamid trometamin
İthal ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

ALOMIDE 0.1 ml 5 ml oft.sol. Barkodu