İ.E.Ulagay İlaçları › REMOXIL 500 mg 1 flakon › İP › Formülü

REMOXIL 500 mg 1 flakon Formülü

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş. | Güncelleme :8 Ekim  2021

500mgAmoksisilinTablet

Remoxil; amoksisiline duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu aşağıdaki enjeksiyonlarda endikedir.
Üst solunum yolu enfeksiyonları, Ürogenital sistem enfeksiyonları, bakteriyel endokardit profilaksisi, baltariyal menenjit, septisemi, deri ve yumaşak doku enfeksiyonlarında endikedir.
Penisiline aşırı duyarlı olan kişiler kullanmamalıdırlar.
Penisilin tedavisi uygulanan hastalarda ciddi ve nadirende ölümle sonuçlanabillen aşırı duyarlılık reaksiyonları bildirilmiştir. Tedaviye başlamadan önce hastanın penisilin, sefalosporin ve diğer alerjenlere karşı aşırı duyarlılıklarının olup olmadığı sorgulanmalıdır. Alerjik bir reaksiyonun gelişmesi halinde amoksisilin uygulanmasına son verilmeli ve uygun tedavi yapılmalıdır. Uzun süreli tedavi sırasında renal, hepatik ve hematopoetik fonksiyonların periyodik olarak değerlendirilmesi tavsiye edilir.Son bir ay içinde penisilin kullanmış olan hastalarda profilaksi, başka bir antibiyotikle yapılmalıdır. Diğer penisinlerde olduğu gibi istenmeyen reaksiyonlar alerjik reaksiyonlardır. Bu reaksiyonlar daha çok, önceden alerji, astım, alerjik rinit veya ürtiker geçirmiş bireylerde görülür. Amoksisilin kullanımına bağlı olarak şu istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir.
Mide- barsak sistemi, bulantı, kusma ve diyare.
Eritematöz makülohapüler döküntüler ve ürtiker, ürtiker, diğer deri döküntüleri ve serum hastalığına benzer reaksiyonlar antihistaminikler ile ve eğer gerekli ise, sistemik kortikositeroitler ile kontrol altına alınabilir. Bu tip reaksiyonları görünmesi halinde tedavinin kesilmesi gerekir.
Karaciğer hafif bir SGOT artışı kaydedilmişsede bunun klinik önemi bilinmemektedir.
Dihidroergotamin, ergotamin,sisaprid, terfenadin ve astemizolle birlikte kullanılmamalıdır. Bromokriptinle birlikte kullanımlarda dikkatli olunmalıdır.Midazolamın sedatif etkilerini güçlendirebilir.Kontraseptiflerle birlikte kullanıldığında kolestatik hepatit riskini arttırabilir.
Erişkinlerde 8 saat ara ile 250-500mg ( 1/2- 1 tablet) .
Ciddi enfeksiyonlarda yada daha az duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlarda erişkinlerde 8 saat ara ile 500mg (1 tabler)
Çocuklarda 8 saat ara ile bölünmüş dozlar halinde 40mg/kg/gün. Etkeni treptokoklar, nömokoklar, penisilinaz salgılayan stakilokoklar ve H. influenzae olan alt solunum yolu enfeksiyonlarında mutad doz erişkinlerde 8 saat ara ile 500mg ( 1 tablet)
Çocuklarda 8 saat ara ile bölünmüş dozlar halinde 40mg/kg/gün 20kg veya üzerindeki çocuklarda erişkin dozu uygulanabilir.

HIV ve Aids HIV ve Aids
HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi
Belsoğukluğu, bakterilerin sebep olduğu bir enfeksiyondur. Cinsel ilişki yoluyla bulaşır ve dölyatağı boynunda, idrar yollarında, anüste, makatta ve boğazda enfeksyona sebep olabilir.
Sırt Ağrısı Sırt Ağrısı
Sırt ağrısı birden bire ortaya çıkıp şiddetli (akut) olabilir veya zamanla gelişip daha uzun süreli sorunlara (kronik) neden olabilir.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.
Geri Ödeme KoduA06607
Satış Fiyatı7.35 TL [ 8 Ekim 2021 ]
Önceki Satış Fiyatı7.35 TL [ 1 Ekim 2021 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699508270484
Etkin Madde Amoksisilin Trihidrat
ATC Kodu J01CA04
Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > Penisilinler > Amoksisilin
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
AMOKSINA 8699541012201
AMOSIN 8699550280042
ATOKSILIN 8699717010031 20.73TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar