Drogsan İlaçları › PULMOR 30 mg 150 ml şurup › İP › Formülü

PULMOR 30 mg 150 ml şurup Formülü

Drogsan İlaçları Sanayi ve Tic. A.Ş. | Güncelleme :24 Kasım  2023

Her 5 mL’de etkin madde olarak 15 mg Ambroksol hidroklorür içerir. Yardımcı maddeler: Sorbitol, Benzoik asit, Çilek esansı
Pulmor Pediatrik Şurup kronik obstrüktif akciğer hastalığında, bronşiyel astım, bronşiektazi, akut ve kronik bronşit, larenjit, sinüzit, rinit ve postoperatif bronkopulmoner komplikasyonların tedavi ve profilaksisinde kullanılır.
Ambroksol ya da bromheksine aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.
• Eriyen mukus ve sekresyonların dışarı atılması zorlaşabileceğinden antitussiflerle birlikte kullanılmamalıdır. • Karaciğer ve böbrek hastalığı ile peptik ülseri olanlarda çok dikkatli kullanılmalıdır. GEBELERDE VE EMZİREN ANNELERDE KULLANIMI: (Gebelik Kategorisi: B) Yeterli klinik çalışma olmadığından bütün ilaçlarda olduğu gibi gebeliğin ilk üç ayında ve emzirenlerde kullanılmamalıdır. Anne sütüne geçer, ancak bebeğe etkisi çalışılmamıştır. DOKTORUNUZA DANIŞMADAN KULLANMAYINIZ.Nadiren mide bozuklukları, diyare, kusma, baş ağrısı, halsizlik ve deri döküntüleri bildirilmiştir.
Kodein dahil antitussif ilaçların yüksek dozlarda kullanımı öksürük refleksini inhibe edeceği için sekresyonların atılımını zorlaştırabilir. Atropin gibi sekresyonu azaltan ajanlarla da kullanılmamalıdır.
Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; Çocuklarda: 0-2 yaş arası günde iki defa ½ ölçek (2.5 mL) 2-5 yaş arası günde üç defa ½ ölçek (2.5 mL) 5 yaş ve üzeri günde iki-üç defa 1 ölçek (5 mL) DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ Bugüne kadar zehirlenme vakası bildirilmemiştir. Spesifik antidotu yoktur. Doz aşımında hasta kusturulur, mide yıkanır. Semptomatik ve destekleyici tedavi yapılır.

Diyabet Hastalığı Diyabet Hastalığı
Diyabet, insülin hormonu ile ilgili problemlerden kaynaklanan bir hastalıktır.
Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük
Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır.
Astım Astım
Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Drogsan İlaçları Sanayi ve Tic. A.Ş.
Satış Fiyatı54.68 TL [ 24 Kasım 2023 ]
Önceki Satış Fiyatı54.68 TL [ 17 Kasım 2023 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699580570052
Etkin Madde Ambroksol Hcl
ATC Kodu R05CB06
Solunum Sistemi > Öksürük Önleyici Hariç Ekspektoranlar > Ambroksol
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
AMBROL 8699525572950
FLUIBRON 8699527013475 25.74TL
MUKORAL 8699578572617 113.50TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar