Abdi İbrahim İlaç İlaçları NUROFEN 200 mg 20 draje İP Formülü

NUROFEN 200 mg 20 draje Formülü

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. | Güncelleme :30 Aralık  1899

Bir Nurofen Cold & Flu Tablet etken madde olarak, 200 mg ibuprofen ve 30 mg psödoefedrin hidroklorür; boyar maddeler olarak quinoline yellow, sunset yellow ve titan dioksit içerir.

Grip, soğuk algınlığı veya sinüzit gibi hastalıkların seyrinde görülen burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları ve diğer ağrıların giderilmesinde kullanılır.
Bileşimindeki maddelerden herhangi birine aşırı duyarlığı olanlarda kullanılmamalıdır.
Nurofen Cold & Flu tablet, ibuprofen içerir.
İbuprofen midede iyi tolere edilir.
Yine de gastro-duodenal ülseri olan hastalarda kullanılmamalıdır.
Astım hastaları, salisilatlara ve diğer ağrı kesici/ateş düşürücü ilaçlara karşı alerjisi olanlar ve hamileler ancak doktor kontrolü altında ilacı kullanabilirler.
Karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olanlarda kullanılmamalıdır.
12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.

Semptomlar 3 günden fazla sürerse, doktorunuza başvurunuz.
Nurofen Cold & Flu tablet, 7 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.
Yüksek tansiyonu olanlar, kalp hastaları, şeker hastaları, tiroid hastaları ve prostat hipertrofisi olanlar; hekim önermedikçe Nurofen Cold & Flu tableti kullanmamalıdırlar.
Nurofen Cold & Flu tablet alanlar, araç ve taşıt kullanırken dikkatli olmalıdırlar.
Hamilelik ve Laktasyonda Kullanım :
Gebelik kategorisi B.dir.
Psödoefedrin.in hamilelikte kullanımı hakkında spesifik veri bulunmadığından,
gebelikte kullanımından kaçınılmalıdır.
İbuprofen ve psödoefedrin; az miktarda anne sütüne geçmektedir.
Genel bir önlem olarak, emziren annelerde ibuprofen ve psödoefedrin kullanımından kaçınılmalıdır.
Ciddi allerjik yan etkilere neden olabilir. Bu durumda ilaç kesilerek doktora başvurmak gerekir.
Bulantı, kusma, ishal ya da kabızlık, karın ağrısı seyrekte olsa görülür. Hepatoksik etki potansiyeli vardır. Nadiren de olsa mide ağrısı, mide yanması ve ciltte kızarıklık olabilir. Bu durum ilacın kesilmesi ile düzelir. Serum transaminazlarının düzeyini yükseltir, su ve tuz retansiyonu yapabilir.
Önerilen doz aşıldığı takdirde sinirlilik, sersemlik ve uykusuzluk yapabilir.

Eğer yüksek tansiyondan veya depresyondan dolayı reçetelenmiş bir ilaç kullanılıyorsa, doktora danışmadan Nurofen Cold & Flu Tablet kullanılmamalıdır.
Nurofen Cold & Flu Tablet, diğer ağrı kesici ilaçlar ile birlikte alınmamalıdır.
Ayrıca, diğer ibuprofen içeren ilaçlar ile birlikte de kullanılmamalıdır.
Nurofen Cold & Flu tablet, MAOI.leri ile birlikte alınmamalıdır. MAOI.leri kullananlar, ilacı kestikten sonra 2 hafta beklemelidirler.

Yetişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda, başlangıç dozu olarak su ile birlikte 2 tablet ve eğer gerekli ise her 4 - 6 saatte 1 veya 2 tablet şeklinde kullanılmalıdır. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.
DOZ AŞIMI
İbuprofen.e ait doz aşımı durumunda bulantı, kusma, baş dönmesi, uyku hali ve nadiren bilinç kayıbı görülebilir.
Eğer başka bir ilaç ile birlikte alınmamış ise, tek başına ibuprofen.in yüksek aşırı dozları genelde iyi tolere edilir.
Spesifik antidotu yoktur, destek tedavisi uygulanmalıdır.
Gastrik lavaj uygulanmasını takiben gerekli ise, serum elektrolitleri düzenlenir.
Psödoefedrin.e ait doz aşımının başlıca semptom-bulguları irritabilite, huzursuzluk, titreme, konvülsiyonlar, palpitasyon, hipertansiyon ve idrar zorluğudur.
Solunum destekleyici, koruyucu ve de konvülsiyonları kontrol edici önlemler alınmalıdır.
Endike olduğu takdirde, gastrik lavaj uygulanmalıdır.
Mesane kateterizasyonu gerekebilir.
İstenirse, psödoefedrin atılımının hızlandırılması için diyaliz uygulanabilir.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Geri Ödeme KoduA05600
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699704120699
Etkin Madde Ibuprofen
ATC Kodu M01AE01
Kas İskelet Sistemi > Non-steroid > İbuprofen
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
ADVIL 8681308152381
ADVİL 8699572150033
APIREKS 8699569700173 70.67TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar