Deva İlaçları › MONODOKS 100 mg 14 kapsül › İP › Endikasyonları

MONODOKS 100 mg 14 kapsül Endikasyonları

Deva Holding A.Ş. | Güncelleme :22 Mayıs  2020

Monodoks hem gram-pozitif hem de gram-negatif mikroorganizmalara tesir eden geniş spektrumlu, kuvvetli bir antibiyotiktir. Monodoks bakteriyolojik testlerle Doksisiklin’e hassas olduğu saptanan mikroorganizmaların meydana getirdiği enfeksiyonlarda kullanılmalıdır. Alt solunum yolu enfeksiyonları: Streptococcus, Staphylococcus, Pneumococcus, H. influenzae, Klebsiella pneumoniae’nın hassas suşlarının sebep olduğu bronkopnömoni, lober veya multilober pnömoni, Gastrointestinal enfeksiyonları: E. hystolytica, patojenik E. coli’nin hassas suşları, Shigella ve Salmonella türlerinin sebep olduğu gastrointestinal enfeksiyonlar; Ürogenital sistem enfeksiyonları: Sistit, pyelonefrit, üretrit, prostatit, trigonit, gonokoksik üretrit; Jinekolojik enfeksiyonlar: İltihabi pelvis hastalıkları ve akut puerperal enfeksiyonlar Oftalmolojik enfeksiyonlar: Gonococcus, Staphylococcus ve H. influenzae’nın sebep olduğu oftalmik enfeksiyonlar. K.B.B enfeksiyonları: Tonsillit, otitis media, sinüzit, farenjit, bronşit; Dermatolojik enfeksiyonlar: Staphylococcus aureus, Staphylococcus albus, Streptococcus, E. coli ve Klebsiella Aerobacter grubunun hassas suşlarının sebep olduğu paronikia, impetigo, sellülit, furonküloz, abse; enfekte travmatik ve post operatif yaralar, enfekte ekzema, omfalit, acne conglobata, acne vulgaris. Diğer enfeksiyonlar: Pasteurella, Brucella, Bakteroid’ler, Psittakosis, Listeria, Spiroketler, N. menengitis, v.s’nin sebep olduğu hastalıklarda endikedir.

Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi
Belsoğukluğu, bakterilerin sebep olduğu bir enfeksiyondur. Cinsel ilişki yoluyla bulaşır ve dölyatağı boynunda, idrar yollarında, anüste, makatta ve boğazda enfeksyona sebep olabilir.
HIV ve Aids HIV ve Aids
HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Deva Holding A.Ş.
Geri Ödeme KoduA05117
Satış Fiyatı9.87 TL [ 22 Mayıs 2020 ]
Önceki Satış Fiyatı9.87 TL [ 18 Mayıs 2020 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699525151469
Etkin Madde Doksisiklin Hiklat
ATC Kodu J01AA02
Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > Tetrasiklinler > Doksisiklin
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
MONODOKS 8699525151469 9.87TL
TETRADOX 8699517150302 11.06TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar