MESIGYNA kullanıma hazır enjektör {Schering} Yan Etkiler {Arsiv}

Schering Alman İlaç ve Ecza Tic. Ltd. Şti.[ İptal Firma ] | Güncelleme :24 Haziran  2016

Kombine hormonal kontraseptiflerle ilişkilendirilmiş olan istenmeyen etkiler uyarılar/önlemler bölümünde belirtilmiştir. Nadir olgularda baş ağrıları, mide şikayetleri, bulantı, göğüslerde gerginlik hissi, vücut ağırlığı ve libidoda değişiklikler, depresif durumlar, enjeksiyon yeri reaksiyonları ve aşırı duyarlılık reaksiyonları da dahil olmak üzere çeşitli cilt rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Kırılma kanaması ve amenore çok nadir meydana gelmektedir. Kendiliğinden geçmeyen persistan ya da tekrarlayıcı ağır kırılma kanamasında tedavinin, organik bir sebebin araştırılması amacıyla kesilmesi gerekir. Yatkın kadınlarda uzun süreli kullanımda güneş ışığında artan kloazma ortaya çıkabilir. Bu duruma yatkın olan kadınlar aşırı güneşten kaçınılmalıdır. Ender olgularda kontakt lenslere karşı tahammülsüzlük bildirilmiştir. Edinilen tecrübelere göre, yağlı çözeltilerin enjeksiyonu sırasında ya da hemen enjeksiyonu takiben nadir olgularda ortaya çıkan kısa süreli reaksiyonları (öksürük, solunum zorluğu) çok yavaş yapılan bir enjeksiyon ile önlemek mümkündür. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

HIV ve Aids HIV ve Aids
HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak
Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri
Rahim boynu (serviks) kanseri 35 yaş altı kadınlarda görülen vakalarda meme kanserinden sonra ikinci sırayı alır.Serviks kanserinin gelişmesi yıllarca sürebilir.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Schering Alman İlaç ve Ecza Tic. Ltd. Şti.[ İptal Firma ]
Geri Ödeme KoduGeri Ödemede Değil
Satış Fiyatı16.15 TL [ 24 Haziran 2016 ]
Önceki Satış Fiyatı16.15 TL [ 17 Haziran 2016 ]
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699545956150
Etkin Madde Estradiol Valerat + Noretisteron Enantat
ATC Kodu G03AA05
Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları > Sistemik Hormonal Gebeliği Önleyici İlaçlar > Noretisteron ve Östrojen
İthal ( ref. ülke : Meksika ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
Eşdeğer bir ilaç bulunamadı