Kansuk İlaçları › KANFLEKS %5 DEKSTROZ sudaki solüsyonu PP torba 500 ml setsiz › İP › Formülü

KANFLEKS %5 DEKSTROZ sudaki solüsyonu PP torba 500 ml setsiz Formülü

Kansuk Laboratuvarı Sanayi Ve Tic. A.Ş. | Güncelleme :19 Haziran  2020

Sodyum Klorür 8.6 gr., Kalsiyum Klorür 0.33 gr., Potasyum Klorür 0.3 gr. , Enjeksiyonluk su ad. 1000 ml. Elektrolit yoğunlukları : mEq/lt. Na 147 , K 4 , Ca 4 , Cl 155
Su ihtiyacı, asidoz, potasyum eksikliği, çocuk ishalleri.

Ringer çözeltisi mikrocerrahide kullanılmaz.ilaç aşırı sıcak ve soğuktan korunmalıdır. 66 C' nin üzerindeki ısılarda bulunılmamalıdır.Yan etki vücut boşluklarına yerleştirilen tüplerden ileri gelir. Kateteri veya drenaj tüpünü yerinden çıkarmak bünyede ve boşluklarda irritasyona sebep olur. Aşırı hacim artışı sonucu boşluklar kapanır. Sonuç olarak irritasyonun parçalanması veya uzaklaştırılması gerekir.
Mannitol bazı farmasötik maddeler ile beraber de kullanılabilir. Mannitol tek başına veya diğer diüretiklerle furosemid veya etakrinik asid gibi toksinlerin üriner sistemden atılımlarını ilerletmek için, her zamanki ağır intoksikasyonlu hastalardaki perhiz tedavilerinde mesela aspirin veya diğer salisilatlar, bazı barbitüratlar, bromid veya imipramin'e ek olarak kullanılır. Böbrek harabiyetine neden olan zehirlenmelerde karbontetraklorür ile birlikte inhalasyon veya enjektabl şekilde kullanıldığında muhtemel zehirlenmenin önüne geçilebilir. Tedavi için mannitole devam edilir. Farklı olarak bazı diüretikler mannitol’ün etkisini ürinerde arttırırlar.Lityum'un tedavide kullanılabilmesi için toksik etkisinin olmaması istenir. İlaç ilerlemiş ürik asid birikiminin ve hiper ürisemia'nın önüne geçer ve/veya kemoterapi veya radyoterapi tedavisi uygulanan hastalarda tedaviden sonra ürik asidin nefranlarda toplanması sonucu oluşan lükemia veya lenfomayı devolope etmek için kullanılır. Sodyum bikarbonatla birlikte idrarda alkalizm oluşur. Salisilat veya barbitüratlarla tedavide ürisemi veya zehirlenme gözlenir. Tiodiazid veya diğer diüretiklerle transport mekanizmasında refleksi önlemediği ve netice vermediği gösterilmek istenir. Çünkü süratli şok, travma gibi durumlarda veya depresyona neden olan böbrek fonksiyon bozukluğunda diğer diüretikler ile beraber kullanılması uygun değildir.
İnjeksiyonluk çözeltisi damar içine zerk edilir. Vücut boşluklarında, dokularda, yara üzerinde drenaj tüpü ve kateter yardımı ile uygulandığı gibi yıkama, çalkalama suyu olarakta steril ve apirojen halde kullanılır. Cerrahide pansuman aracı olarak kullanılır.

Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı
Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.
Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak
Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
Sırt Ağrısı Sırt Ağrısı
Sırt ağrısı birden bire ortaya çıkıp şiddetli (akut) olabilir veya zamanla gelişip daha uzun süreli sorunlara (kronik) neden olabilir.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Kansuk Laboratuvarı Sanayi Ve Tic. A.Ş.
Geri Ödeme KoduA00176
Satış Fiyatı8.07 TL [ 19 Haziran 2020 ]
Önceki Satış Fiyatı8.07 TL [ 15 Haziran 2020 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699535690330
Etkin Madde Dekstroz
ATC Kodu B05BA03
Kan ve Kan Yapıcı Organlar > Damar İçine Enjekte Edilenler > Karbonhidrat
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
%10 8699606690283 8.87TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar