Pierre Fabre İlaçları › GYNO-TARDYFERON 80 mg 30 draje › İP › Dozajı

GYNO-TARDYFERON 80 mg 30 draje Dozajı

Pierre Fabre İlaç A.Ş. | Güncelleme :20 Ekim  2020

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde: - Demir yetersizliği anemileri ve gizli demir yetersizliği hallerinde günde 1 Gyno-Tardyferon Depo Draje kahvaltıdan önce alınmalıdır. - Ciddi demir yetersizliği anemilerinde günde 2 Gyno-Tardyferon Depo Draje sabah ve akşam yemeklerden önce alınmalıdır. Tedavi süresi doktor tarafından belirlenir. - Organizmanın demir depolarını normale getirmek için tedavi, hemoglobin düzeyi normale döndükten sonra 1-3 ay daha sabahları aç karnına 1 Depo Draje ile sürdürülmelidir. DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ Önerilen dozlara uyulduğunda Gyno-Tardyferon Depo Draje ile tedavide demir fazlalığı oluşmaz. Yanlışlıkla çok draje alınmasından sonra çiğ yumurta ve süt verilmedir. Böylelikle demir mide ve barsakta çözünmeden bağlanır ve dışarı atılır. Yutulduktan hemen sonra zorlanarak yapılan kusturma ile de yutulan drajeler dışarı çıkarılabilir. Ayrıca doktor tarafından sodyum bikarbonatın % 1’lik sulu çözeltisi ile mide yıkanarak veya desferrioksamin verilerek demir vücuttan uzaklaştırılabilir. Gyno-Tardyferon’daki folik asit miktarı ile doz aşımı mümkün değildir.

Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak
Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
Yüksek Tansiyon Yüksek Tansiyon
Hipertansiyon sürekli anormal derecede yüksek olan kan basıncıdır. Tansiyon atardamarlarınızdaki kanın basıncıdır.
Mesane Kanseri Mesane Kanseri
Mesane kanseri her zaman mukozada başlar. Erken safhalarda bu tabakada sınırlı kalır ve hücre içindeki karsinom olarak nitelendirilir.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Pierre Fabre İlaç A.Ş.
Geri Ödeme KoduA03504
Satış Fiyatı19.33 TL [ 20 Ekim 2020 ]
Önceki Satış Fiyatı19.33 TL [ 13 Ekim 2020 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699749140027
Etkin Madde Demir + Folik Asit + Mukoproteoz
ATC Kodu B03AD03
Kan ve Kan Yapıcı Organlar > Demir Eksikliği İlaçları > Demir Sülfat
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
GYNO-TARDYFERON 8699749140027 19.33TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar