Abdi İbrahim İlaç İlaçları COLDAWAY PLUS şurup 100 ml KT Nedir ve Ne İçin Kullanılır

COLDAWAY PLUS şurup 100 ml Nedir ve Ne İçin Kullanılır

Ibuprofen + Psedoefedrin Hcl + Klorfeniramin Maleat }

Kas İskelet Sistemi > Non-steroid > Ibuprofen + pseudoephedrine hcl Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. | Güncelleme : 26 June  2015

  • COLDAWAY PLUS nedir ve ne için kullanılır?

    • COLDAWAY PLUS 100 ml'lik bal renkli cam şişede, 5 ml'sinde 100 mg ibuprofen, 15 mg psödoefedrin hidroklorür ve 1 mg klorfeniramin maleat içeren ve 1.25, 2.5 ve 5 ml'ye işaretli kaşık ölçekle beraber sunulan kırmızı renkli şuruptur.

    • Klorfeniramin vücutta doğal histaminin etkisini azaltan antihistaminik bir ilaçtır. Histamin hapşırık, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısına neden olur. İbuprofen, steroid olmayan iltihap giderici (non steroid antiinflamatuar) ilaç grubundandır. İbuprofen vücutta ağrı ve inflamasyona sebep olan prostaglandin adı verilen molekülleri azaltır. Psödoefedrin burun içindeki (nazal pasajlardaki) kan damarlarını büzen dekonjestan bir maddedir. Genişleyen kan damarları burun tıkanıklığına sebep olur.

    • COLDAWAY PLUS;

      Soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen ateş, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı içeren belirtilerin giderilmesinde kullanılır.

  • Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük  Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır.
    Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı  Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.
    Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
    Artrit Artrit Artrit, oldukça yaygın bir hastalıktır ancak iyi anlaşılamamıştır. Aslında “artrit” tek bir hastalığın adı değildir; eklem ağrısı veya eklem hastalıklarını adlandırmanın gayri resmi yoludur.
    Sırt Ağrısı Sırt Ağrısı Sırt ağrısı birden bire ortaya çıkıp şiddetli (akut) olabilir veya zamanla gelişip daha uzun süreli sorunlara (kronik) neden olabilir.

    İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

    Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    Geri Ödeme KoduA14929
    Satış Fiyatı 90.05 TL [ 7 May 2025 ]
    Önceki Satış Fiyatı 90.05 TL [ 2 May 2025 ]
    Original / JenerikJenerik İlaç
    Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
    Barkodu8699514570202
    Etkin Madde Ibuprofen + Psedoefedrin Hcl + Klorfeniramin Maleat
    ATC Kodu M01AE51
    Birim Miktar 100+15+1
    Birim Cinsi MG
    Ambalaj Miktarı 100
    Kas İskelet Sistemi > Non-steroid > Ibuprofen + pseudoephedrine hcl
    Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

    İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

    COLDAWAY PLUS şurup 100 ml Barkodu
    Tarihi İlaç Fiyatı
    7 May 202590.05 TL
    2 May 202590.05 TL
    25 Apr 202590.05 TL
    18 Apr 202590.05 TL
    14 Apr 202590.05 TL
    7 Apr 202590.05 TL
    24 Mar 202590.05 TL
    17 Mar 202590.05 TL
    2025 / 2008 İlaç Fiyatları