CEFOZIN 1 G IM enjektabl flakon Endikasyonları

Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. | Güncelleme :13 Ekim  2017

Cefozin duyarlı mikroorganizmaların oluşturduğu aşağıdaki sistem enfeksiyonlarında kullanılır; - Solunum yolu enfeksiyonları: Akut ve subakut bronşit, bronşektazi, bronkopnömoni, pnömoni, akciğerin cerahatlı hastalıkları (akciğer absesi), piyotoraks, plörezi, kronik solunum yolu hastalıklarına bağlı sekonder enfeksiyonlar, farenjit, larenjit, tonsilit. - Safra yolları enfeksiyonları: Kolanjit, kolesistit. - Peritonit, lenfanjit ve lenfadenit. - Septisemi ve subakut bakteriyel endokardit. - İdrar yolu enfeksiyonları: Piyelonefrit, piyelit, sistit, üretrit. - Kemik ve eklem enfeksiyonları: Osteomiyelit, artrit. - Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları: Follikülit, panaris, fronkül, fronküloz, antraks, erizipel, abse, ülser, flegmon, ameliyat sonrası yara enfeksiyonları, yanıklar, dekübit ülseri. - Jinekolojik enfeksiyonlar: Bartolinit (bartolin absesi), servisit, endometrit, parametrit, pelvi peritonit, doğum sonrası enfeksiyonları, mastit. - Kulak, burun, boğaz enfeksiyonları: Orta kulak iltihabı, sinüzit, parotit, kulak ve burun fronkülü. Profilaktik Kullanım: Enfeksiyon oluşmasını ve postoperatif enfeksiyon insidansını azaltmak için Cefozin profilaktik olarak ameliyat öncesi (30-60 dakika önce) ve gerekirse ameliyatın tamamlanmasını takiben 3-5 gün kullanılabilir.

HIV ve Aids HIV ve Aids
HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi
Belsoğukluğu, bakterilerin sebep olduğu bir enfeksiyondur. Cinsel ilişki yoluyla bulaşır ve dölyatağı boynunda, idrar yollarında, anüste, makatta ve boğazda enfeksyona sebep olabilir.
Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak
Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Geri Ödeme KoduA01742
Satış Fiyatı6.54 TL [ 13 Ekim 2017 ]
Önceki Satış Fiyatı6.54 TL [ 6 Ekim 2017 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699569270386
Etkin Madde Sefazolin Sodyum
ATC Kodu J01DB04
Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > Diğer BetaLaktam Antibakteriyeller > Sefazolin Sodyum
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
CEFOZIN 8699569270386 6.54TL
CEZOL 8699525272867 6.57TL
EQIZOLIN- 8699814270222 6.35TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar