Glaxo Smithkline İlaçları › AUGMENTIN 1.2 IU IV 1 flakon › İP › Endikasyonları

AUGMENTIN 1.2 IU IV 1 flakon Endikasyonları

Glaxo Smith Kline İlaçları San.Ve Tic.A.Ş | Güncelleme :8 Haziran  2018

Augmentin (beta-laktam antibiyotik penisilin ve beta-laktamaz inhibitörü), sıklıkla karşılaşılan bakteriyal patojenlere karşı geniş aktivite spekturumuna sahip bir antibakteriyal ajandır. Augmentin’in içerdiği klavulanat beta-laktamazı inhibe edici etkisi ile amoksisilinin etki spekturumunu genişletir. Böylece Augmentin, beta-laktam antibiyotiklere dirençli organizmaların neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde de kullanılabilir.

Augmentin, aşağıdaki bölgelerde Augmentine duyarlı organizmaların neden olduğu bakteriyal enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde endikedir:

Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları (KBB dahil): Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Moraxella catarhalis∗ ve Streptococcus pyogenes’in neden olduğu tekrarlayan tonsillit, sinüzit, otitis media.  

Alt Solunum Yolu Enfeksiyonları: Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzaeve Moraxella catarhalis∗’in neden olduğu kronik bronşitin akut alevlenmeleri, lobar ve bronkopnömoni.

Genito-Üriner Sistem Enfeksiyonları: Enterobacteriaceae∗ (genel olarak Escherichia coli), Stapylococcus saprophyticus ve Enterococcus türlerinin neden olduğu sistit, üretrit, piyelonefrit ve kadın genital enfeksiyonları, Neisseria gonorrhoeae∗’nin neden olduğu gonore.

Deri ve Yumuşak Doku Enfeksiyonları: Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes ve Bacteroides∗ türlerinin neden olduğu enfeksiyonlar. Kemik ve eklem enfeksiyonları: Stapylococcus aureus∗’a bağlı gelişen, uzun süreli tedavinin uygun olduğu osteomiyelit.

Diğer: Augmentin’e duyarlı organizmaların neden olduğu septik düşük, lohusalık humması, intra-abdominal sepsis, septisemi, peritonit ve cerrahi sonrası enfeksiyonlar.

Augmentin 1000/200 mg ayrıca, gastrointestinal, pelvik, baş ve boyun, kardiyak, renal, eklem replasmanı ve safra yolları cerrahisi gibi büyük ameliyatlar ile ilişkili enfeksiyonların profilaksisinde endikedir.

Augmentin içerdiği amoksisilin nedeni ile amoksisiline duyarlı organizmaların tedavisinde uygundur. Beta-laktamaz üretmesine rağmen içerdiği klavulanattan dolayı Augmentin’e duyarlı beta laktamaz üreten organizmalar ve amoksisiline duyarsız organizmalar ile birlikte karma enfeksiyonlara neden olabilir ve bu tür enfeksiyonlar da Augmentin ile tedavi edilebilir.

HIV ve Aids HIV ve Aids
HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi
Belsoğukluğu, bakterilerin sebep olduğu bir enfeksiyondur. Cinsel ilişki yoluyla bulaşır ve dölyatağı boynunda, idrar yollarında, anüste, makatta ve boğazda enfeksyona sebep olabilir.
Doğum Sonrası Depresyonu Doğum Sonrası Depresyonu
Doğum sonrası depresyonu, doğumdan sonra her on kadından biri tarafından tecrübe edilen stresli bir durumdur.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Glaxo Smith Kline İlaçları San.Ve Tic.A.Ş
Satış Fiyatı13.9 TL [ 8 Haziran 2018 ]
Önceki Satış Fiyatı13.9 TL [ 1 Haziran 2018 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699522275724
Etkin Madde Amoksisilin + Klavulanik Asit
ATC Kodu J01CR02
Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > Penisilinler > Amoksisilin ve Klavulanik Asit
İthal ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
AMOKLAVİN 8699525093196
AMOKSILAV 8699516079628 15.51TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar