Alcon İlaçları › ALCAINE 5 mg 15 ml oft.sol. › İP › Uyarılar

ALCAINE 5 mg 15 ml oft.sol. Uyarılar

Alcon Laboratuarları Tic. A.Ş. | Güncelleme :24 Ekim  2011

Uzun süreli kullanımı korneal hasar, vizyon kaybı ve iyileşmede gecikmeye neden olabilir. Proparakain hidroklorür bilinen allerjisi olan hastalarda, kalp hastalığı olanlarda veya hipertiroidizmde tedbirli kullanılmalıdır. Proparakain uzun dönemdeki toksisitesi bilinememektedir; uzun  süreli kullanım yara iyileşmesini geciktirebilir. Lokal anesteziklerin oftalmik uygulamasında fazlasıyla nadiren olmakla birlikte, sistemik toksisite görülebileceği akılda tutulmalıdır.

Anestezi süresince gözün iritan kimyasal maddelerden, yabancı cisimlerden ve kaşımaktan korunması çok önemlidir. Sterilize veya dezenfekte edici solüsyonlara sokulan tonometreler kullanımdan önce steril distile su ile iyice durulanmalıdır. Hastalara anestezik etki bitene kadar göze dokunmamaları tavsiye edilmelidir. Kontaminasyona sebep olabileceğinden, damlalık ağzı hiçbir yere değdirilmemelidir.

Gebelerde kullanım (Kategori C): ALCAINE Solüsyon ile hayvan üreme çalışmaları yapılmamıştır. Ayrıca proparakain hidroklorürün gebe kadınlara uygulanımı ile fetusa zarar verip vermediği veya üreme kabiliyetini etkileyip etkilemediği de bilinmemektedir. Proparakain hidroklorür gebe bir kadına ancak çok gerekli olduğu durumlada uygulanmalıdır.

Emziren annelerde kullanım: Bu maddenin insan sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Çoğu ilaç insan sütüne geçtiğinden, proparakain emziren anneye verilirken tedbirli davranılmalıdır.

Çocuklarda kullanım: ALCAINE Solüsyon ile etkinlik ve güvenilirlik çalışmaları çocuklar üzerinde yapılmamıştır fakat, literatürler proparakain hidroklorürün çocuklarda topikal anestezik olarak kullanımı yönündedir.

Diyabet Hastalığı Diyabet Hastalığı
Diyabet, insülin hormonu ile ilgili problemlerden kaynaklanan bir hastalıktır.
Yüksek Tansiyon Yüksek Tansiyon
Hipertansiyon sürekli anormal derecede yüksek olan kan basıncıdır. Tansiyon atardamarlarınızdaki kanın basıncıdır.
İnme İnme
İnme, beynin hasar görmesinin sonucudur. Bu hasar, beynin bir kısmındaki ya bir kanama ya da akut kan eksikliği nedeniyle o kısmın geçici ya da kalıcı olarak işlevini yapamamasına yol açar.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Alcon Laboratuarları Tic. A.Ş.
Geri Ödeme KoduA00491
Satış Fiyatı TL
Önceki Satış Fiyatı
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699760610172
Etkin Madde Proparakain Hcl
ATC Kodu S01HA04
Duyu Organları > LOKAL ANESTETİKLER - GÖZ > Proparakain hcl
İthal ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
Eşdeğer bir ilaç bulunamadı