› › › Endikasyonları

DEKORT 2 ml 8 mg 1 ampül Endikasyonları

Deksametazon }

Endokrin Sistem > MONO KORTİKOSTEROİDLER > Deksametazon Deva Holding A.Ş. | Güncelleme : 14 October  2019

Farmasötik şekle göre: Enflamatuar ve allerjik hastalıkların supresyonunda, şokta, Cushing Hastalığı teşhisinde, konjenital adrenal hiperplazide, serebral ödemde, intraartiküler enjeksiyonla romatoid artritte endikedir. DEKORT Tablet 0.75 mg antienflamatuvar, antiromatizmal ve antiallerjik tesirlerinden dolayı, kortikosteroidlerle tedaviye cevap veren vakaların hepsinde kullanılır. Romatizmal Hastalıklar Ör: Romatoid artrit Allerjik Hastalıklar Ör: Anjinörotik ödem, anafilaksi Dermatolojik Hastalıklar Ör: Pemghigus Arteritis Collagenosis Ör: Polyarteritis nodosa Solunum Sistemi Hastalıkları Ör: Bronşiyal astma, aspirasyon pnömoniti Oftalmik Hastalıklar Ör: Anterior ve posterior uveit, optik nörit. Hematolojik Bozukluklar Ör: Hemolitik anemi, lösemi, myeloma Kardiyovasküler bozukluklar Ör: Post-myokard enfarktüsü sendromu Hiperkalsemi Ör: Sarkoidosis Enfeksiyonlar Ör: Miliyer tüberküloz (uygun kemoterapi ile birlikte) Kas hastalıkları Ör: Polymyositis Ödeme Yol Açan Hastalıklar Ör: İdiopatik veya lupus erythematosus’ un neden olduğu nefrotik sendrom. Gastrointestinal Sistem Hastalıkları Ör: Ülseratif kolit,Crohn hastalığı Nörolojik bozukluklar Ör: Serebral tümörlerle birlikte görülen beyin ödemleri Endokrin Bozukluklar Ör: Primer veya sekonder adrenokortikal kifayetsizlikler, konjenital adrenal hiperplazi, Damla: Göz Hastalıkları: Konjonktiva, kornea ve göz küresinin ön kesiminin steroid tedavisine cevap veren enflamatuar hastalıklarında endikedir. Bunlar arasında allerjik konjonktivit, akne rosacea, yüzeysel iritis, siklit sayılabilir. DEKORT ödem ve enflamasyonun giderilmesi için steroid kullanımının uygun görüldüğü yabancı cisimlerin batmasının, termal veya kimyasal yanıkların neden olduğu kornea hasarları vakalarında da tatbik edilir. Kulak hastalıkları: Alerjik dış kulak iltihabı, steroid kullanımının ödem ve enflamasyonun giderilmesi için gerekli görüldüğü pürülan ve non pürülan enfeksiyöz dış kulak iltihabı.

Astım Astım  Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.
Parkinson Hastalığı Parkinson  Hastalığı  Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış.
Astım Astım Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.
Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.
Şizofrenlik Şizofrenlik Şizofrenliğin psikiatrik teşhisi hakkında çok fazla anlaşmazlık vardır. Bu sayfadaki bilgiler, şizofrenliğin teşhisi, nedenleri ve tedavisi hakkındaki faklı teoriler hakkında bilgi verecektir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Deva Holding A.Ş.
Geri Ödeme KoduA02144
Satış Fiyatı 3.73 TL [ 14 Oct 2019 ]
Önceki Satış Fiyatı 3.73 TL [ 4 Oct 2019 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699525750228
Etkin Madde Deksametazon
ATC Kodu H02AB02
Birim Miktar 8
Birim Cinsi MG
Ambalaj Miktarı 1
Endokrin Sistem > MONO KORTİKOSTEROİDLER > Deksametazon
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

DEKORT 2 ml 8 mg 1 ampül Barkodu
Tarihi İlaç Fiyatı
14 Oct 20193.73 TL
4 Oct 20193.73 TL
28 Sep 20193.73 TL
20 Sep 20193.73 TL
13 Sep 20193.73 TL
6 Sep 20193.73 TL
29 Aug 20193.73 TL
23 Aug 20193.73 TL
2019 / 2008 İlaç Fiyatları