Procter&Gamble İlaçları VICKS VAPODRY 120 ml şurup Kullanma Talimatı

VICKS VAPODRY 120 ml şurup Kullanma Talimatı

Dekstrometorfan Hbr + Klorfenamin Maleat + Psodoefedrin Hcl }

Solunum Sistemi > Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları Procter&Gamble Tüketim Mallariı San. ve Tic. A.Ş. | Güncelleme : 5 July  2016

VICKS VAPODRY10 mg + 20 mg + 2 mg / 5 ml şurup

Ağız yoluyla alınır.

  • •     

    Etken Madde

    Her 5 ml şurup 10 mg Dekstrometorfan HBr, 20 mg Psödoefedrin HCl, 2 mg Klorfeniramin maleat içerir.

  • •      

    Yardımcı maddeler

    Propilen glikol, sodyum benzoat, sitrik asit, alkol (%95), sorbitol çözeltisi (% 70’lik) E 420, sodyum sitrat dihidrat, mikrokristalin selüloz ve selüloz gum, kiraz esansı, şeker (sukroz), gliserin, mentol, Ponso 4R E-124, titanyum dioksit, saf su.

  • Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

    Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

    • Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

    • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.

    • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.

    • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

    Bu Kullanma Talimatında:

    1. VICKS VAPODRY nedir ve ne için kullanılır?

    2. VICKS VAPODRY’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

    3. VICKS VAPODRY nasıl kullanılır?

    4. Olası yan etkiler nelerdir?

    5. VICKS VAPODRY’in saklanması

    Başlıkları yer almaktadır.

    Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük  Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır.
    Diyabet Hastalığı Diyabet Hastalığı  Diyabet, insülin hormonu ile ilgili problemlerden kaynaklanan bir hastalıktır.
    Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır.
    Astım Astım Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.
    Dış Gebelik Dış Gebelik Dış gebelik, her 100 gebelikten birini etkileyen, sık görülen ve ölüme sebep olabilecek bir durumdur. Bu, döllenen yumurta, rahimin dışına yerleşirse, oluşan bir durumdur. Gebelik ilerledikçe, ağrıya ve kanamalara sebep olur.

    İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

    Procter&Gamble Tüketim Mallariı San. ve Tic. A.Ş.
    Geri Ödeme KoduA08365
    Satış Fiyatı 86.4 TL [ 26 Apr 2024 ]
    Önceki Satış Fiyatı 86.4 TL [ 22 Apr 2024 ]
    Original / JenerikJenerik İlaç
    Reçete DurumuKontrole Tabi bir ilaçdır.
    Barkodu8690509574274
    Etkin Madde Dekstrometorfan Hbr + Klorfenamin Maleat + Psodoefedrin Hcl
    ATC Kodu R05X
    Birim Miktar
    Birim Cinsi
    Ambalaj Miktarı 120
    Solunum Sistemi > Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları
    Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

    İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

    VICKS VAPODRY 120 ml şurup Barkodu
    Tarihi İlaç Fiyatı
    26 Apr 202486.40 TL
    22 Apr 202486.40 TL
    15 Apr 202486.40 TL
    5 Apr 202486.40 TL
    1 Apr 202486.40 TL
    26 Mar 202486.40 TL
    11 Mar 202486.40 TL
    4 Mar 202486.40 TL
    2024 / 2008 İlaç Fiyatları