TRIVASTAL 50 mg retard 30 tablet Kullanmadan Önce

Servier İlaç ve Araştırma A.Ş. | Güncelleme :21 Ağustos  2015

2. TRİVASTAL'ı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

TRİVASTAL'ı aşağıdaki durumlarda kullanmayınız

• Etkin maddeye veya TRİVASTAL'n içerdiği herhangi bir maddeye aşın duyarlıysanız (alerjik).

• Miyokard infarktüs veya diğer ciddi kardoyovasküler rahatsızlığınız varsa (kalp sorunları)

• Antiemetik nöroleptikler ile birlikte (bknz. Diğer ilaç ile birlikte kullanımı)

• Antipsikotik nöroleptikler ile birlikte (klozapin hariç) Parkinson'lu olmayan hastalarda (bknz. Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı).

TRİVASTAL'ı aşağıdaki durumlarda dikkatle kullanınız

• TRİVASTAL kullanırken günlük aktiviteler sırasında uyuklama ve ani uyku nöbetleri durumunda doktorunuza bilgi veriniz. Bu olasılığa karşı motorlu araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

• Parkinson hastalığı tedavisinde kullanılan TRİVASTAL'in, bazı hastalarda kumar alışkanlığı ve cinsel istekte artış gibi kontrol edilemeyen davranışlara yol açtığı rapor edilmiştir. Bu davranışlar, genellikle yüksek doz alan hastalarda görülmüştür ve doz azaltıldığında veya tedavi sonlandırıldığında kaybolmaktadır.

• Sükroz içermesi nedeniyle, bu ilaç fruktoza dayanıksızlığı olan durumlarda glukoz veya galaktoz emilim bozukluğu sendromu veya sükroza dayanıksızlığı olan hastalarda kullanılmamalıdır.

'Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız'.

TRİVASTAL'ın yiyecek ve içecek ile kullanılması

Dozlar yemeklerden sonra alınmalıdır.

Hamilelik

TRİVASTAL gebelik riski olmayan yaşlı hastalarda kullanılır. TRİVASTAL ile tedavi görürken hamile olduğunuzu fark ederseniz doktorunuzu bilgilendiriniz.

Emzirme

Emziriyorsanız bu ilacı kullanmayınız.

Araç ve makine kullanımı

Günlük aktiviteler sırasında, bazı durumlarda farkında olmadan aniden uyuyakalma, çok nadir bildirilmiştir. TRİVASTAL ile tedavi sırasında hastalar bu tür etkilerin oluşabileceği ve araç veya makine kullanımı süresince dikkatli olmaları konusularında uyarılmalıdır. Uyuklama veya ani uyku nöbetleri yaşayan hastalar araç veya makine kullanmamalıdır.

TRİVASTAL 50 RETARD'ın içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bigiler

Bu ilaç 57.17 mg sükroz içermektedir. Doktorunuz tarafından bazı şeker türlerine karşı duyarlılığınız veya alerjiniz olduğu belirtilmişse veya diyabetiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Boyar madde madde olarak Ponceau 4 R (E124) alüminyum lake içerdiğinden alerji riski. Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

İlaçlar arasında istenilmeyen etkileşimleri önlemek için TRİVASTAL'ı (klozapin haricinde) nöroleptik ilaçlarla ve bulantı ve kusmayı önleyen ilaçlarla kullanılmamalıdır.

Eğer reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Depresyonu Anlamak Depresyonu Anlamak
Depresyon farklı kişileri farklı biçimlerde etkiler. Duygusal veya fiziksel olmak üzere geniş alanda belirtilere sebep olabilir.Depresyona neler sebep olur?
Parkinson  Hastalığı Parkinson Hastalığı
Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Servier İlaç ve Araştırma A.Ş.
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Geri Ödeme KoduA08068
Satış Fiyatı10.18 TL [ 21 Ağustos 2015 ]
Önceki Satış Fiyatı9.97 TL [ 14 Ağustos 2015 ]
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699552140122
Etkin Madde Pribedil
ATC Kodu N04BC08
Sinir Sistemi > Dopaminerjik İlaçlar
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
Eşdeğer bir ilaç bulunamadı