Er-kim İlaçları › VIALEBEX 200 mg/ml 100 ml infüzyon için solüsyon içeren flakon › KT › Kullanmadan Önce

VIALEBEX 200 mg/ml 100 ml infüzyon için solüsyon içeren flakon Kullanmadan Önce

Human Albumin }

Kan ve Kan Yapıcı Organlar > Kan ve Kan Ürünleri > Albumin Er-Kim İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş. | Güncelleme : 17 May  2013

2.VIALEBEX kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

VIALEBEX'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer;

Albumine veya VIALEBEX‘in bileşenlerinden herhangi birisine karşı alerjiniz (aşın duyarlılığınız) var İse.

VIALEBEX insan kanının sıvı olan kısmından (plazmasından) elde edilir. Bu nedenle pek çok insanın kanı toplanmakta ve bu kanların plazmasından yararlanılmaktadır. İlaçlar insan kanı ya da plazmasından üretildiğinde, hastalara geçebilecek hastalık nedenlerini Önlemek için bir dizi önlem alınır. Bunlar, hastalık taşıma riski olan kan vericilerini saptamak ve dışarıda bırakıldıklarından emin olmak için, kan ve plazma vericilerinin dikkatli bir şekilde seçimini ve her bir kan bağışının ve plazma havuzlarının, virüs/enfeksiyon belirtileri açısından test edilmesini içerir. Bu ürünlerin üreticileri ayrıca, kanın ve plazmanın işlenmesi sürecine virüsleri arındıracak ya da etkisiz hale getirecek basamaktan dahil ederler.

Bütün bu Önlemlere rağmen, insan kanından ya da plazmasından hazırlanan ilaçlar hastalara uygulandığında, bir enfeksiyonun bulaşma olasılığı tamamen ortadan kaldırılamaz. Bu ayrıca henüz bilinmeyen ya da sonradan ortaya çıkan virüsler veya deli dana (Creutzfeld-Jacobs hastalığı) gibi diğer enfeksiyon çeşitleri için de geçerlidir.

Vialebez’in üretimi için alınan önlemler, insan immiin yetmezliği (HIV), hepatit B virüsü, hepatit C virüsü gibi zarftı virüsler için ve hepatit A virüsü ve parvovirüs B19 gibi zarfsız virüsler için etkili olarak değerlendirilmektedir.

Tüm bu önlemlere rağmen insan plazmasından elde edüen ürünler enfeksiyon bulaştırma riski taşıyabilmektedir. Bu nedenle ilerde oluşabilecek bir hastalıkla kullanılmış ürün arasındaki bağlantıyı kurabilmek için, kullandığınız ürünün adı ve seri numarası kaydederek bu kayıtlan saklayınız._

Eğer;

Alerjik veya yaşamı tehdit eden ciddi alerjik reaksiyonlar (ana fi laktik reaksiyonlar) oluşur ise, infıizyon derhal durdurulmalı ve uygun tedaviye başlanmalıdır. Şok durumunda, şok için standart tıbbi tedavi uygulanmalıdır.

Dolaşımınızda bulunan sıvı miktarının normalin üzerinde olması (hipervolemi) ve buna bağlı sonuçlarının (örneğin, yüksek kalp atım hızı, kan basıncı yükselmesi) veya kanınızın sulanmasının (hemodilüsyonun) sizin için risk oluşturduğu durumlar var ise, albumin dikkatli kullanılmalıdır.

VIALEBEX tedavisi alırken baş ağrısı, nefes darlığı, boyun damarlarınızda dolgunlaşma gibi belirtiler gelişirse hemen doktorunuza başvurunuz,

 • Artan kan basıncı
 • Artan venöz basınç (damarlarda basuıcın artması)
 • Pulmoner ödem (ciğerlerde su birikimi)
 • Konsantre albumin uygulandığında, yeterli vücut su ihtiyacınızın karşılanması (hidratasyonunuz) için dikkatli olunmalıdır. Dolaşım yükünün artmasına ve aşırı su altınına (hiperhidratasyona) karşı dikkatli izlenmelisiniz.

  200 mİligram/mililitre (%20) insan alburain çözeltileri, 40-50 miligram/raililitre (%4-5) insan albumİn çözeltilerine kıyasla daha az elektrolit içerir. Albumin verildiğinde, elektrolit durumunuz izlenmeli ve elektrolit dengenizin sağlanması ve korunması için uygun şekilde hareket edilmelidir.

  Aşağıdaki durumlardan herhangi birisi varsa, doktorunuza mutlaka haber vermelisiniz:

 • Dekompanse kalp yetmezliği (kalp yetmezliği)
 • Hipertansiyon (yüksek kan basıncı)
 • Özefagus varisleri (yemek borusunda damarların genişlemesi)
 • Pulmoner ödem (ciğerlerde su birikmesi)
 • Kan pıhtılaşma bozuklukları
 • Ağır anemi (kırmızı kan hücrelerinin azalması)
 • Renal ve post-renal anüri (idrar çıkışında azalma veya durma)
 • Doktorunuz uygun önlemleri alacaktır, aynı zamanda elektrolit dengesi ve kan hacmi ile dolaşımınızı kontrol edecektir.

  Kandaki bir bileşen olan eritrositlerin erimesine (hemoliz) neden olabileceği için albumin çözeltileri enjeksiyonluk su ile seyreltilmemelİdir.

  Bu uyanlar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

  VIALEBEX'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

  VIALEBEX'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

  Aç veya tok kamına alınabilir.

  Hamilelik

  ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  Gebelerde VIALEBEX kullanımının güvenliliğİ, kontrollü klinik araştırmalarla kanıtlanmamıştır. Albumin ile klinik deneyimler gebelik süreci, fötus ve yeni doğanda zararlı bir etki beklenmediğini düşündürmektedir.

  Hamilelik

  Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  Emzirme

  Hacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız

  Emzirme

  Araç ve makina kullanımı

  İnsan albuminin araç ve makine kullanmaya bir etkisi olduğuna dair hiç bir veri bulunmamaktadır.

  VlALEBEX’in İçeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

  VIALEBEX, 100 mL flakgnda 280 miligram sodyum içerir. Bu durum, kontrollü sodyum diyetinde olan hastalar için göz önünde bulundurulmalıdır.

  Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

  Bugüne değin albumin ile etkileşim bildirilmemiştir. Ancak, başka ürünlerle ve / veya ilaçlarla karıştırmayınız.

  Astım Astım  Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.
  Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı  Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.
  HIV ve Aids HIV ve Aids HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
  Ruh ve Akıl Sağlığımızı Geliştirmek Ruh ve Akıl Sağlığımızı Geliştirmek İyi akıl ve ruh sağlığı sahip olmaktan ziyade, yaptığınız şeylerdir. Akıl ve ruhsal olarak sağlıklı olmak için kendinize değer vermeli ve kendinizi kabul etmelisiniz.
  Deri Kanseri Deri Kanseri Deri kanseri çok rastlanan bir hastalıktır. Üç ana türü bulunur ;genelde kemirici ülser olarak bilinen bazal hücreli karsinom, yassı hücreli karsinom ve kötü huylu tümör.

  İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

  Er-Kim İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.
  Geri Ödeme KoduA00486
  Satış Fiyatı 2034.32 TL [ 17 Jun 2022 ]
  Önceki Satış Fiyatı 1982.86 TL [ 10 Jun 2022 ]
  Original / JenerikJenerik İlaç
  Reçete DurumuMor Reçeteli bir ilaçdır.
  Barkodu8699538983538
  Etkin Madde Human Albumin
  ATC Kodu B05AA01
  Birim Miktar 0.2
  Birim Cinsi G
  Ambalaj Miktarı 100
  Kan ve Kan Yapıcı Organlar > Kan ve Kan Ürünleri > Albumin
  İthal ( ref. ülke : Yunanistan ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

  İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

  VIALEBEX 200 mg/ml 100 ml infüzyon için solüsyon içeren flakon Barkodu
  Tarihi İlaç Fiyatı
  17 Jun 20222,034.32 TL
  10 Jun 20221,982.86 TL
  3 Jun 20221,982.86 TL
  27 May 20221,888.14 TL
  20 May 20221,888.14 TL
  13 May 20221,763.04 TL
  6 May 20221,763.04 TL
  25 Apr 20221,783.70 TL
  2022 / 2008 İlaç Fiyatları