Pfızer PFE İlaçları › PREVENAR 13/0.5 ml IM enjeksiyon için sus. içeren kul.hazır enjektör › KT › Kullanmadan Önce

PREVENAR 13/0.5 ml IM enjeksiyon için sus. içeren kul.hazır enjektör Kullanmadan Önce

Sakkarin + Crm 197 Tasiyici Protein }

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > Bakteriyel Aşılar > Konjuge Polisakkarit Aşılar Pfizer PFE İlaçları Anonim Şirketi | Güncelleme : 17 May  2021

2.PREVENAR kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

PREVENAR'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer çocuğunuzda,

- PREVENAR 13'ün içindeki etkin maddeye veya aşı içindeki herhangi bir diğer bileşene veya difteri aşısına karşı alerjisi varsa,

- PREVENAR 13'ün bir dozunu aldıktan sonra alerjik durum gelişirse.

- Yüksek ateşle birlikte (38°C'den yüksek) şiddetli enfeksiyon varsa doktorunuz ile konuşunuz. Bu durumda aşılama çocuğunuz iyileşinceye dek ertelenecektir. Soğuk algınlığı gibi hafif bir enfeksiyon sorun olmayacaktır.

PREVENAR'i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

Eğer çocuğunuzda,

- PREVENAR'ın 7V içeren formülasyonu veya PREVENAR 13'ün herhangi bir dozundan sonra alerjik durum veya nefes alma problemi gibi sağlık problemleri oluşmuş ise,

- Kanama problemleri mevcutsa veya vücudunda/cildinde kolay morluk oluşuyorsa,

- Bağışıklık sistemi zayıflamışsa (HIV enfeksiyonu gibi nedenlere bağlı olarak), PREVENAR 13'ten tam olarak yararlanamayabilir.

Bu gibi durumlarda çocuğunuza PREVENAR 13 uygulanmasına doktorunuz karar verecektir.

Her aşıda olduğu gibi, PREVENAR 13 aşılanan kişileri %100 korumaz.

PREVENAR 13, aşının koruma sağlamak için geliştirildiği Streptococcus pneumoniae türlerinin neden olduğu hastalıklara kulak enfeksiyonlarına karşı koruma sağlar. Kulak enfeksiyonlarına neden olan diğer enfeksiyon ajanlarına karşı korumaz.

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa çocuğunuz için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

PREVENAR'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

Geçerli değildir.

PREVENAR'in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

PREVENAR 13 0.5 mL'lik dozunda 4.25 mg sodyum klorür ihtiva eder. Dozu nedeniyle herhangi bir uyarı gerekmemektedir.

Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

Doktorunuz, PREVENAR 13 uygulamadan önce, ateşin düşürülmesi için çocuğunuza parasetamol veya başka bir ilaç vermenizi isteyebilir. Bu önlem, PREVENAR 13'ün yan etkilerinin azaltılmasına yardımcı olacaktır.

PREVENAR 13, aşağıda belirtilen monovalan ya da kombinasyon aşı şeklindeki aşı antijenlerinden herhangi biriyle birlikte verilebilir: difteri, tetanoz, aselüler veya tam hücre pertussis, Haemophilus influenza tip b, inaktif poliomyelit, hepatit B, meningokokkal serogrup C, kızamık, kabakulak, kızamıkçık ve suçiçeği. Klinik çalışmalarda, uygulanan aşılara karşı bağışıklık yanıtlarının ve aşıların güvenilirlik profillerinin değişmediği gösterilmiştir. PREVENAR 13 ve rotavirüs aşısının eşzamanlı uygulanmış olduğu klinik çalışmalarda bu aşıların güvenilirlik profillerinde hiçbir değişiklik gözlemlenmemiştir.

Değişik enjektabl aşılar her zaman farklı enjeksiyon bölgelerine uygulanmalıdır.

Eğer reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise veya son zamanlarda bu aşı dışında aşılama yapıldıysa lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmeleri  Omurilik zedelenmesini takip eden birkaç gün içinde, hiçkimse hasarin ne kadar olacagini tahmin edemez. Buradaki sorun, omuriligin herhangi bir zedelenmesinden hemen sonra, bir omurilik sokunun olusmasidir.
Parkinson Hastalığı Parkinson  Hastalığı  Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış.
İnme İnme İnme, beynin hasar görmesinin sonucudur. Bu hasar, beynin bir kısmındaki ya bir kanama ya da akut kan eksikliği nedeniyle o kısmın geçici ya da kalıcı olarak işlevini yapamamasına yol açar.
Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmeleri Omurilik zedelenmesini takip eden birkaç gün içinde, hiçkimse hasarin ne kadar olacagini tahmin edemez. Buradaki sorun, omuriligin herhangi bir zedelenmesinden hemen sonra, bir omurilik sokunun olusmasidir.
Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri Rahim boynu (serviks) kanseri 35 yaş altı kadınlarda görülen vakalarda meme kanserinden sonra ikinci sırayı alır.Serviks kanserinin gelişmesi yıllarca sürebilir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Pfizer PFE İlaçları Anonim Şirketi
Satış Fiyatı 407.24 TL [ 17 May 2021 ]
Önceki Satış Fiyatı 407.24 TL [ 10 May 2021 ]
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8681308966308
Etkin Madde Sakkarin + Crm 197 Tasiyici Protein
ATC Kodu J07AL02
Birim Miktar 0.5
Birim Cinsi ML
Ambalaj Miktarı 1
Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > Bakteriyel Aşılar > Konjuge Polisakkarit Aşılar
İthal ( ref. ülke : Portekiz ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

PREVENAR 13/0.5 ml IM enjeksiyon için sus. içeren kul.hazır enjektör Barkodu
Tarihi İlaç Fiyatı
17 May 2021407.24 TL
10 May 2021407.24 TL
3 May 2021407.24 TL
24 Apr 2021407.24 TL
19 Apr 2021407.24 TL
12 Apr 2021407.24 TL
2 Apr 2021407.24 TL
26 Mar 2021407.24 TL
2021 / 2008 İlaç Fiyatları