Glaxo Smithkline İlaçları › AUGMENTIN ES 600/42.9 mg 100 ml süspansiyon › İP › Endikasyonları

AUGMENTIN ES 600/42.9 mg 100 ml süspansiyon Endikasyonları

Glaxo Smith Kline İlaçları San.Ve Tic.A.Ş | Güncelleme :29 Mayıs  2023

AUGMENTIN ES, AUGMENTIN’e duyarlı organizmaların pediatrik hastalarda aşağıdaki bölgelerde yol açtığı bakteriyel enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde endikedir.

 - Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları (KBB dahil), örneğin Streptococcus pneumoniae (penisilin MİK’i ≤4μg/ml), Haemophilus influenzae# ve Moraxella catarrhalis# kaynaklınükseden veya kronik orta kulak iltihabı. Bu tür hastalar çoğunlukla önceki 3 ay dahilinde akut ortakulak iltihabıiçin antibiyotiğe maruz kalmışolmakla nitelenir ve ≤2 yaşındandır ya da günlük bakım görmektedir. Tipik olarak Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae#, Moraxella catarrhalis# ve Streptococcus pyogenes kaynaklıtonsilo-farenjit ve sinüzit.

 - Alt Solunum Yolu Enfeksiyonları; örneğin, tipik olarak Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae# ve Moraxella catarrhalis# kaynaklılober pnömoni ve bronkopnömoni.

- Tipik olarak Staphylococcus aureus# ve Streptococcus pyogenes kaynaklıcilt ve yumuşak doku enfeksiyonları. Diğer AUGMENTIN formülasyonları, AUGMENTIN’e duyarlıorganizmaların aşağıdaki bölgelerde yol açtığıbakteriyel enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde endikedir.

- Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları(KBB dahil), örneğin, tipik olarak Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae#, Moraxella catarrhalis# ve Streptococcus pyogenes’ten kaynaklanan nükseden tonsilit, sinüzit, orta kulak iltihabı.

- Alt Solunum Yolu Enfeksiyonları; örneğin, tipik olarak Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae# ve Moraxella catarrhalis# kaynaklıkronik bronşitin akut alevlenmesi, lober pnömoni ve bronkopnömoni.

- Genitoüriner Enfeksiyonlar; örneğin, tipik olarak Enterobacteriaceae# (esasen Escherichia coli#) Staphylococcus saprophyticus ve Enterococcus türlerinden kaynaklanan sistit, üretrit, piyelonefrit, kadın genital enfeksiyonlarıve Neisseria gonorrhoeae# kaynaklıgonore.

- Tipik olarak Staphylococcus aureus#, Streptococcus pyogenes ve Bacteroides türlerinden# kaynaklanan cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları.

#Bu bakteri türlerinin bazıüyeleri, amoksisiline duyarsız hale gelmelerini sağlayan beta-laktamaz üretirler.

HIV ve Aids HIV ve Aids
HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi
Belsoğukluğu, bakterilerin sebep olduğu bir enfeksiyondur. Cinsel ilişki yoluyla bulaşır ve dölyatağı boynunda, idrar yollarında, anüste, makatta ve boğazda enfeksyona sebep olabilir.
Mesane Kanseri Mesane Kanseri
Mesane kanseri her zaman mukozada başlar. Erken safhalarda bu tabakada sınırlı kalır ve hücre içindeki karsinom olarak nitelendirilir.

İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Glaxo Smith Kline İlaçları San.Ve Tic.A.Ş
Geri Ödeme KoduA10664
Satış Fiyatı161.29 TL [ 29 Mayıs 2023 ]
Önceki Satış Fiyatı161.29 TL [ 22 Mayıs 2023 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699522288519
Etkin Madde Amoksisilin + Klavulanik Asit
ATC Kodu J01CR02
Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar > Penisilinler > Amoksisilin ve Klavulanik Asit
İthal ( ref. ülke : Yunanistan ) ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
AMOKLAVIN 8699525092472 55.52TL
AMOKLAVİN 8699525093196
AMOKSILAV 8699516079628 54.90TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar