Nobel İlaç İlaçları › ANTAX 500 mg 90 çiğneme tableti › KT › Kullanmadan Önce

ANTAX 500 mg 90 çiğneme tableti Kullanmadan Önce

Lantonyum Karbonat Oktahidrat }

Çeşitli İlaçlar > Diğer Tüm İlaçlar Nobel İlaç Sanayii ve Tic. Anomim Şirketi | Güncelleme : 18 September  2015

2.ANTAX kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

ANTAX'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

 • Lantanyum karbonat oktahidrat’a veya ANTAX’ın bileşimindeki herhangi bir yardımcı maddeye karşı aleıjiniz (aşırı duyarlılık) varsa,
 • Eğer kanınızdaki fosfat seviyesi düşükse (hipofosfatemi).
 • ANTAX'i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

  Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi biri sizde varsa veya geçmişte yaşamış iseniz, ANTAX tedavisinden önce doktorunuza söyleyiniz:

 • mide ülseri
 • iltihaplı bağırsak hastalıkları (ülseratif kolit veya Crohn hastalığı)
 • bağırsak tıkanması
 • karaciğer veya böbrek fonksiyonlarında azalma
 • Eğer böbrek fonksiyonlarınız azalmış ise doktorunuz zaman zaman kanınızdaki kalsiyum seviyesini kontrol etmeye karar verebilir. Eğer kanınızdaki kalsiyum seviyesi düşükse, bu durumda size ekstra kalsiyum verilebilir.

  Eğer önceden karın ameliyatı veya karın/bağırsak enfeksiyonu veya iltihabı (peritonit) geçirdiyseniz doktorunuzu bilgilendiriniz.

  Röntgen çektirmeniz gerekiyorsa, sonuçları etkileyebileceği için lütfen doktorunuza ANTAX kullanmakta olduğunuzu söyleyiniz.

  Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız

  ANTAX'in yiyecek ve içecek ile kullanılması

  ANTAX yemekler ile birlikte veya yemeklerden hemen sonra alınmalıdır. Tabletler yutulmadan önce tamamen çiğnenmelidir. Çiğnemeye yardımcı olmak için tabletler kırılabilir. Tabletler bütün olarak yutulmamalıdır. İlave sıvı gerekli değildir.

  Hamilelik

  İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  ANTAX gebelik sırasında kullanılmamalıdır. Eğer hamile iseniz veya hamile olma ihtimaliniz varsa ANTAX kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

  Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  Emzirme

  İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  İlacın anne sütü ile çocuğa geçip geçmediği bilinmediğinden ANTAX kullanırken emzirmemelisiniz. Eğer emziriyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  Araç ve makina kullanımı

  Sersemlik ve baş dönmesi lantanyum kullanan hastalar tarafından bildirilen yaygın olmayan yan etkilerdir. Eğer bu yan etkileri yaşarsanız araç veya makine kullanma yeteneğiniz etkilenebilir.

  ANTAX'in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

  ANTAX yardımcı madde olarak 59,52 mg gliserol dibehenat içermektedir. Dozu nedeniyle herhangi bir uyarı gerektirmez.

  ANTAX glukoz içerir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı toleransınız olmadığı söylenmişse bu tıbbi ürünü almadan önce doktorunuzla temasa geçiniz.

  Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

  ANTAX bazı ilaçların sindirim kanalınızdan emilimini etkileyebilir. Eğer klorokin (romatizma ve sıtma için), ketokonazol (mantar enfeksiyonları için), tetrasiklin veya doksisiklin antibiyotikleri kullanıyorsanız, bu ilaçlar ANTAX alınmasından 2 saat önce veya sonrasına kadar alınmamalıdır.

  ANTAX alınmasından 2 saat öncesine veya 4 saat sonrasına kadar oral floksasin antibiyotiklerinin (siprofloksasin dahil) alınması önerilmemektedir.

  Eğer levotiroksin (azalmış tiroid aktivitesi için) kullanıyorsanız, bu ilaç ANTAX alınmasından 2 saat önce veya sonrasında alınmamalıdır. Doktorunuz kanınızdaki tiroid uyarıcı hormon (TSH) seviyelerini daha yakından takip etmek isteyebilir.

  HIV ve Aids HIV ve Aids  HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
  Aşırı Alkol Kullanımı, Alkolizm Aşırı Alkol Kullanımı, Alkolizm  Alkol bağımlılığı, alkol kullanımı ve alkol sorunları arasındaki farkı açıklamak güçtür. Örneğin, geçmişte alkol kullanmış olan bir kimsenin mutlaka alkol bağımlısı olması gerekmez.
Tiroid Kanseri Tiroid Kanseri En sık görülen tiroid kanseri türü olan papiller tiroid kanseri, tüm tiroid kanserlerinin yaklaşık %70'ini oluşturur.
Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi Belsoğukluğu, Chlamydia ve Frengi Belsoğukluğu, bakterilerin sebep olduğu bir enfeksiyondur. Cinsel ilişki yoluyla bulaşır ve dölyatağı boynunda, idrar yollarında, anüste, makatta ve boğazda enfeksyona sebep olabilir.
Pankreas Kanseri Pankreas Kanseri Pankreas karnın alt kısmında yatay şekilde bulunan bir organdır. Sindirime yardımcı olan enzimleri ve kan şekerini yönetmeye yardımcı olan hormonları vücuda dağıtmakla görevlidir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Nobel İlaç Sanayii ve Tic. Anomim Şirketi
Satış Fiyatı 704.31 TL [ 26 Sep 2022 ]
Önceki Satış Fiyatı 704.31 TL [ 19 Sep 2022 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699262080060
Etkin Madde Lantonyum Karbonat Oktahidrat
ATC Kodu V03AE03
Birim Miktar 500
Birim Cinsi MG
Ambalaj Miktarı 90
Çeşitli İlaçlar > Diğer Tüm İlaçlar
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ FİYATLARIİlaç Fiyatları

ANTAX 500 mg 90 çiğneme tableti Barkodu
Tarihi İlaç Fiyatı
26 Sep 2022704.31 TL
19 Sep 2022704.31 TL
12 Sep 2022704.31 TL
5 Sep 2022704.31 TL
26 Aug 2022704.31 TL
22 Aug 2022704.31 TL
15 Aug 2022704.31 TL
5 Aug 2022704.31 TL
2022 / 2008 İlaç Fiyatları