İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Deva Holding A.Ş.
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Geri Ödeme KoduA04563
Satış Fiyatı4.19 TL [ 20 Şubat 2015 ]
Önceki Satış Fiyatı4.19 TL [ 13 Şubat 2015 ]
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699525124807
Etkin Madde Amitriptilin Hcl
ATC Kodu N06AA09
Sinir Sistemi > Antidepresanlar > Amitriptilin HCL
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
TRIPTILIN 8699508090099
Diğer Eşdeğer İlaçlar

LAROXYL 10 mg 30 draje {Deva} Yan Etkileri

Deva Holding A.Ş. | Güncelleme :20 Şubat  2015
İlaç Kullanma Talimatı ilaç kısa ürün bilgisi LAROXYL 10 mg 30 draje {Deva} Kullanma Talimatı PDF Dosyası ilaç hakkında iletişim Google+ Paylaş Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

4. Olası yan etkiler nelerdir?

Tüm    ilaçlar gibi LAROXYL’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler

olabilir.

Aşağıdakilerden alerjik reaksiyon görülürse, LAROXYL’i kullanmayı durdurunuz vc DICRHAL doktorunuza bildirini/.:

•    alerjik reaksiyonlarlar: deri döküntüsü (kaşıntılı olabilir), güneşe veya yoğun ışık veren

lambalarına karşı hassasiyet, şişkin yüz veya dil (nefes darlığı, şok vc yere yığılmaya neden olacak kadar şiddetli olabilir).

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunu/u söyleyiniz:

•    Kan: kemik iliği depresyonu veya bazı kan hücrelerinde azalma (boğa?, ağrısı, ağız ülserleri ve tekrarlayan enfeksiyonlar, kanama veya kolayca morarma)

•    Endokrin sistemi ve metabolizması: cinsel fonksiyon veya cinsel istek bozuklukları, erkeklerde ve kadınlarda göğüste şişme, teslislerde şişme, anne sütünün aşırı üretimi, kan şekeri seviyelerinde değişiklikler, iştah artışı ve kilo artışı. Daha sık idrara çıkmanıza neden olan antidiüretik hormonun uygun olmayan salgısı.

•    Beyin ve merkezi sinir sistemi: baş dönmesi, yorgunluk veya uyku hali, halsizlik, baş ağrısı, konsantrasyon güçlüğü, konfüzyon. uyumada güçlük, kabus görme, hafif hiperaktivite, abartılı davranış, dclüzyoıılar, var olmayan şeyler görme, anksiyete, heyecan, disoryantasyon (nerede olduğunu bilmeme), huzursuzluk, karıncalanma ve batma hissi, koordinasyon eksikliği, titrek hareketler, tremor, Antikolinerjik etkiler (ağız kuruluğu, ateş, konstipasyon, bulanık veya çift görme, idrar yapma güçlüğü, göz bebeği büyümesi, glakom ve ince barsak blokaj5 ).

•    Kalp: ayağa kalkınca baygınlık hissi (postüral hipotansiyon), kan basıncında artış, hızlı atan kalp, palpitasyonlar, kalp krizi, felç, düzensiz veya yavaş kalp atışı ve çok düşük kan basıncı.

•    Mide ve bağırsaklar: hasta hissetmek veva olmak, diyare. iştah kaybı, ağızdaki mukus membranlannın inflamasyonu, şişmiş tükürük bezleri, abdominal ağrılar, kara dil hastalığı, tat alma bozukluğu).

•    Karaciğer: hepatit. sarılık da (cildin ve/veya gözlerin beyazlarının sarılaşması) dahi! olmak ü/ere karaciğer fonksiyonunda değişiklikler (kan testlerinde görülen)

•    Diğer: artmış terleme, saç kaybı, kulaklarda çınlama, artmış idrara çıkma ihtiyacı. Bu tür ilaç alan hastalarda kemik kırılması riskinde artış gözlemlenmiştir.

•    Yoksunluk semptomları: hasta hissetmek, keyifsizlik ve baş ağrısı, rüya ve uyku bozuklukları. irritahİİİte ve huzursuzluk. Mani veya hipomani (abartılı ruh hali ve/veya elasyon) tabletlerin kesilmesinden sonrak, 2-7 gün içinde görülebilir.

•    Yatak ıslatma tedavisi için almıyorsa: uyku hali, hafif terleme, kaşıntı, davranış değişiklikleri ve "Antikolinerjik etkiler" (ağız kuruluğu, ateş, konstipasyon, bulanık veya çift görme, idrar yapma güçlüğü, göz bebeği büyümesi, glakom ve ince barsak blokajı).

Eğer bu kullanma talimatında belirtilmeyen herhangi bir yan etki ile karılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Parkinson  Hastalığı Parkinson Hastalığı
Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış.
Travma Sonrası Bunalımı Travma Sonrası Bunalımı
Travmatik bir olay, günlük olağan olayların dışında olan ve kişiyi derinden rahatsız eden bir olaydır.Birçok olay böyle bir etki gösterebilir.