İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Glaxo Smith Kline İlaçları San.Ve Tic.A.Ş
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Geri Ödeme KoduA02869
Satış Fiyatı7.75 TL [ 27 Şubat 2015 ]
Önceki Satış Fiyatı7.75 TL [ 25 Şubat 2015 ]
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699522386581
Etkin Madde Klobetazon Butirat
ATC Kodu D07AB01
Dermatolojik İlaçlar > Kortikosteroidler > Klobetason
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
Eşdeğer bir ilaç bulunamadı

EUMOVATE % 0.05 50 gr merhem Kullanmadan Önce

Glaxo Smith Kline İlaçları San.Ve Tic.A.Ş | Güncelleme :27 Şubat  2015
İlaç Kullanma Talimatı ilaç kısa ürün bilgisi EUMOVATE % 0.05 50 gr merhem Arşivdeki İlaç Prospektüsü EUMOVATE % 0.05 50 gr merhem Kullanma Talimatı PDF Dosyası ilaç hakkında iletişim Google+ Paylaş Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

EUMOVATE, aleıjik nitelikte olan egzama (iltihaplı bir çeşit deri hastalığı), fotodermatit (yüz, ense eller gibi güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerde görülen döküntüler), işitme kanalının dış bölümünün iltihabı, primer irritan (birincil reaksiyon oluşturan durum) ve aleıjik dermatit (bebek bezi pişikleri dahil), prurigo nodülaris (şiddetle kaşınan ısrarlı döküntü ve kabartılarla belirgin kronik bir deri hastalığı), seboreik dermatit (genellikle derinin yağlı bölümlerinde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir deri hastalığı), böcek ısırığı reaksiyonları dahil ekzema ve dermatitlerin bütün tiplerinin tedavisinde ve daha aktif bölgesel steroidlerle tedavide tedavi dönemleri arasında, idame (devam ettirme) tedavisi amacıyla kullanılabilir.

2. EUMOVATE’ı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

EUMOVATE’ı aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer;

•    Klobetazon bütirata veya ilacm içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı aleıjiniz varsa.

•    Tedavi edilmemiş cilt enfeksiyonunuz varsa

•    Sivilce probleminiz (akne vulgaris) varsa.

•    Rozasea (ciltte ve burun çevresinde şiddetli al basması)

•    İnflamasyonsuz kaşıntı

•    Viral iltihaplanmalar (örn. uçuk, suçiçeği), mantarların (örn. Candida, tinea) veya bakterilerin (öm. impetigo) neden olduğu cilt lezyonlan

EUMOVATE’ı aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

•    Bebek ve 12 yaşından küçük çocuklarda uzun süreli kullanımdan kaçınılmalıdır ve tedavi normal olarak yedi günü geçmemelidir.

•    Bebeklerde ve küçük çocuklarda egzama (iltihaplı bir çeşit deri hastalığı) tedavisi doktor kontrolünde sürdürülmelidir. Bu nedenle doktor gözetiminde olmadan tedavi, yetişkin, 12 yaş ve üzeri çocuklar için 7 gün aralıksız ve sargı kullanılmayan tedavi ile sınırlanmıştır.

•    İltihaplı doku bozukluklarında uygun bir mikroorganizmalara yönelik tedavi uygulanmalıdır.

•    Sivilceli yüz bölgesinde kullanımı önerilmemektedir.

•    EUMOVATE’ın kullanıldığı aynı bölgeye hekim teşhisi olmadan 3. kez tedavi uygulanmamalıdır.

•    İltihap yayıldığı zaman, EUMOVATE tedavisi kesilmeli ve antibiyotik tedavisi uygulanmalıdır.

•    Hastalar EUMOVATE’ın egzama (iltihaplı bir çeşit deri hastalığı) gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanıldığını, diğer endikasyonlar için kullanıldığında durumun ağırlaşabileceği konusunda uyarılmalıdır. EUMOVATE mantar enfeksiyonlarının görülebileceği kasıkta, genital bölgede ya da ayak parmaklarının arasında kullanılmamalıdır.

•    Cushing’s sendromu ve hipotalamik pituiter adrenal (HPA) eksen supresyonu sistemik emilim artışına sebep olabilir. Bu durum gözlemlendiğinde ya ilacın uygulama sıklığı azaltılarak ilaç yavaş yavaş bırakılır ya da daha az güçlü bir kortikosteroid uygulanır. İlacın aniden bırakılması glukokortikosteroid eksikliğine yol açabilir.

•    Yüze uzun süre uygulamayınız.

•    Göz kapaklarına uygularken göze kaçırmamaya dikkat edin.

EUMOVATE ’ nin yiyecek ve içecek ile birlikte kullanılması

Veri bulunmamaktadır.

Hamilelik

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Eğer hamileyseniz EUMOVATE’ı en az miktarda ve en kısa süre kullanmalısınız. Hamilelik sırasında, ilaçtan beklenen yarar/zarar oram doktorunuz tarafından değerlendirildikten soma bu ilacı kullanıp kullanmamanıza karar verilecektir.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

EUMOVATE’m anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Eğer emziriyorsanız, emzirmenin çocuk açısından faydası ve EUMOVATE tedavisinin sizin açınızdan faydasım doktorunuz dikkate alarak verecektir. Emzirme sırasında kullanılırken bebeğin yanlışlıkla yutmaması için memeye uygulamayınız.

Araç ve makine kullanımı

Herhangi bir etki oluşturması beklenmez.

EUMOVATE’ın içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

EUMOVATE’m içeriğinde uyan gerektiren herhangi bir madde bulunmamaktadır

Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

Ritonavir (HIV enfeksiyonu tedavisinde kullanılan bir ilaç) ya da itrakonazol (mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaç) kullanıyorsanız doktorunuza söyleyiniz.

Deri Kanseri Deri Kanseri
Deri kanseri çok rastlanan bir hastalıktır. Üç ana türü bulunur ;genelde kemirici ülser olarak bilinen bazal hücreli karsinom, yassı hücreli karsinom ve kötü huylu tümör.
HIV ve Aids HIV ve Aids
HIV, Human Immunodeficiency Virus’dür (İnsanlarda Bağışıklık Sistemini Bozan Virüsdür). Bu virüs AIDS hastalığına sebep olur.
Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri Rahim Boyu ( Serviks ) Kanseri
Rahim boynu (serviks) kanseri 35 yaş altı kadınlarda görülen vakalarda meme kanserinden sonra ikinci sırayı alır.Serviks kanserinin gelişmesi yıllarca sürebilir.