İLAÇ BİLGİLERİİlaç Bilgileri

Hüsnü Arsan İlaçları A.Ş.
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Geri Ödeme KoduA13430
Satış Fiyatı15.02 TL [ 27 Şubat 2015 ]
Önceki Satış Fiyatı15.02 TL [ 25 Şubat 2015 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699570240125
Etkin Madde Asetilsistein
ATC Kodu R05CB01
Solunum Sistemi > Öksürük Önleyici Hariç Ekspektoranlar > Asetilsistein
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. 

İLAÇ EŞDEĞERLERİ

Eşdeğer İlaç Adı Barkodu İlaç Fiyatı
ACT 8699587241818 4.69TL
ALLES 8697927020895 3.20TL
ASIST 8699570570079 3.94TL
Diğer Eşdeğer İlaçlar

ASIST 900 mg toz içeren 20 saşe Kullanmadan Önce

Hüsnü Arsan İlaçları A.Ş. | Güncelleme :27 Şubat  2015
İlaç Kullanma Talimatı ilaç kısa ürün bilgisi ASIST 900 mg toz içeren 20 saşe Kullanma Talimatı PDF Dosyası ilaç hakkında iletişim Google+ Paylaş Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

2. ASİST®’ i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler ASİST®’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer,

• Asetilsisteine veya ASİST®’in diğer bileşenlerine karşı alerjiniz varsa,

• Fenilketonüri hastalığınız varsa (bkz. ASİST® içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler)

• Eğer sorbitol gibi bazı şekerlere karşı duyarlılığınız varsa (bkz. ASİST® içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkmda önemli bilgiler)

• Eğer böbrek veya karaciğer yetmezliğiniz varsa.

ASİST®’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

Eğer,

• Astım ya da bronkospazm gibi nefes darlığı geçirdiyseniz,

• Öksürük refleksi veya öksürük yeterli değilse,

• Şiddetli cilt reaksiyonları (Stevens-Johnson sendromu ve Lyell’s sendromu) meydana gelirse, Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

ASİST ’in yiyecek ve içecek ile kullanılması

ASİST®’in yiyecek ve içecekler ile beraber kullanılmasında bilinen bir sakınca bulunmamaktadır. Bol sıvı alımı ASİST®’in mukolitik etkisini destekler.

Hamilelik

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Asetilsistein’in anneye veya bebeğe herhangi bir zararlı etkisinin olup olmadığı tam olarak bilinmemektedir. Gebeyseniz veya gebe kalmayı planlıyorsanız ASİST®’i kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

ASİST’in anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Doktorunuz tarafından yarar zarar oranı değerlendirilerek uygulanmalıdır.

Araç ve makine kullanımı

ASİST ’in araç ve makine kullanımı üzerine herhangi bir olumsuz etkisi bildirilmemiştir.

ASİST ’in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

Sorbitol için uyarı

ASİST® her bir dozunda 3207,15 mg sorbitol (E 420) vardır. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı intoleransınız olduğu söylenmişse bu tıbbi ürünü almadan önce doktorunuzla temasa geçiniz.

Aspamtam için uyan

Her bir ASİST 40 mg aspartam (E 951) içermektedir. Fenilalanin için bir kaynak içermektedir. Fenilketonürisi olan insanlar için zararlı olabilir.

Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

Asetilsistein ve öksürük kesici ilaçların (antitüssifler) birlikte kullanılması halinde, öksürük refleksinin azaltılmasına bağlı olarak solunum yollarındaki salgılamada belirgin artış olabilir. Bu nedenle, bu tip kombinasyon tedavisi kullanılacaksa kesinlikle doktora danışılmalıdır.

Asetilsistein çeşitli penisilinler, tetrasiklinler, sefalosporinler, aminoglikozidler, makrolidler ve amfoterisin B ile etkileşime girebilir. Bu ilaçlar asetilsisteinle eş zamanlı olarak kullanılmamalı, gerekli olduğu durumlarda uygulama aralıkları en az 2 saat olmalıdır.

Asetilsistein ile birlikte kullanıldığında nitrogliserinin (kalp ilacı) damar genişletici ve kan sulandırıcı etkisinde bir artış olabileceği bildirilmiştir.

Eğer reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Astım Astım
Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.
Astım Astım
Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.